چطور از سالم بودن باتری آیفون خود مطمئن شویم؟

|
۰ دیدگاه
battery-charge

در این مطلب نرم‌افزاری معرفی خواهیم کرد که به آسودگی می‌توانید از سلامت و سایر اطلاعات مربوط به باتری خود آگاهی پیدا کنید.

کلیک – گوشی آیفون دارای ابزارهای مفید متعددی است که شما به وسیله آن‌ها می‌توانید دریابید که چه میزان از باتری گوشی باقی مانده است. هم‌چنین می‌توانید متوجه شوید که چه نرم‌افزارهایی بیشترین میزان انرژی را از باتری شما مصرف می‌کنند. اما هیچ‌کدام از این ابزارها به طور دقیق درباره صحت و سلامت باتری شما نمی‌توانند اظهارنظر کنند.

موضوع سلامت باتری بحثی کاملا مجزا از بحث طول عمر باتری است. طول عمر باطری به این معناست که چه میزان زمان نیاز است تا باتری شما به طور کامل شارژ شود. اما سلامت باتری مشخص کننده این موضوع است که باتری گوشی شما تا چه مدت زمانی در طول سالیانی که از آن استفاده می‌کنید سالم خواهد ماند و به درستی مانند روز اول در خود انرژی ذخیره می‌کند و کار خواهد کرد. تحقیقات نشان داده است که طول عمر باطری پس از گذشت زمان به میزان روز اول نخواهد بود و در طول زمان عمر آن تنزل پیدا خواهد کرد.

آیا تا به حال با افرادی برخورد کرده‌اید که به طور مدام نیاز داشته باشند تا گوشی خود را شارژ کنند؟ به خصوص کسانی که گوشی آن‌ها قدیمی ‌است و احتمالا باتری گوشی آن‌ها دیگر سالم نیست؟ مطمئنا می‌دانید که چقدر این موضوع آزاردهنده است. مشکل اکثر گوشی‌های امروزی این است که کاربران به باتری آن‌ها دسترسی ندارد و نمی‌توانند باطری ناسالم را با باتری جدید و سالم تعویض کنند. به عبارت دیگر می‌توان گفت که این باتری موبایل است که نشان می‌دهد شما تا چه زمانی از گوشی خود استفاده خواهید کرد. زیرا در بسیاری از مواقع تمام قطعات گوشی به درستی کار می‌کنند و شما مجبور هستید تنها به دلیل خراب شدن باتری، گوشی خود را تعویض کنید.

برای این که بتوانید به وضعیت و چگونگی عملکرد باتری خود پی ببرید، نرم‌افزارهای اندکی در این زمینه وجود دارند که می‌توانند در ارزیابی باتری گوشی به شما کمک کنند. البته خبر خوشی که در اینجا وجود دارد این است که ما نرم‌افزاری را یافتیم که کار با آن بسیار ساده است و مهم‌تر از آن، این که می‌توانید به صورت رایگان آن را از App Store دانلود کنید. این نرم‌افزار تقریبا هر اطلاعاتی را که در مورد باتری گوشی نیاز باشد به شما ارائه می‌دهد.

نرم‌افزار logically titled Battery Life دقیقا شما را از میزان ظرفیت باتری آیفون شما آگاه می‌سازد.

logically titled Battery Life

اگر از تنظیمات اولیه نرم‌افزار راضی نیستید، آیکن منو در گوشه بالا سمت چپ نرم‌افزار را انتخاب کنید و گزینه Raw Data را برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر در مورد باتری خود انتخاب کنید.

logically titled Battery Life

استفاده از raw data به چندین دلیل مفید است. اول از همه این که این قسمت میزان ظرفیت باتری شما را نشان می‌دهد. همان‌طور که در تصویر  مشاهده می‌کنید باتری میزان ۹۹% (۱۶۷۵ میلی‌آمپر) از میزان ظرفیت اصلی خود (۱۶۹۰ میلی‌آمپر) را حفظ کرده است. مسئله دیگری که بسیار جالب است، این است که این قسمت به طور دقیق‌تری نسبت به بخش نوار وضعیت (که در بالای گوشی دیده می‌شود) نشان می‌دهد که باتری شما به چه میزانی شارژ شده است.

در کنار تمام این اطلاعات بدست آمده شما می‌توانید میزان ولتاژ برق باطری خود را نیز مشاهده کنید. علاوه بر این تعداد دفعاتی که باتری خود را شارژ کرده‌‌اید، دمای فعلی باتری (افزایش دما موجب کاهش عمر باتری به طور قابل ملاحظه‌ای می‌شود.) در نهایت جریان شارژ یا تخلیه شارژ باتری از جمله اطلاعات جانبی هستند که این قسمت از نرم‌افزار در اختیار شما قرار می‌دهد.

ممکن است هیچ کدام از پارامترها و اطلاعات اضافی برای شما ارزشی نداشته باشد. اما این که شما حداقل از میزان ظرفیت باطری و میزان شارژ دقیق آن مطلع می‌شوید، راضی‌کننده و خوب به نظر می‌رسد.

logically titled Battery Life

در نهایت قسمتی وجود دارد که به شما نشان خواهد داد که باتری شما در کاربردها و مصارف مختلف تا چه حدی می‌تواند در خود شارژ ذخیره نگه دارد. به عنوان مثال چه مدت می‌توانید از سیستم ۳G استفاده کنید یا تا چه مدتی می‌توانید با باتری که به طور کامل شارژ شده است ویدیو تماشا کنید و غیره. این قسمت از جمله اطلاعات مفیدی است که کاربران می‌توانند به خوبی از آن استفاده کنند. در واقع اطلاعات این قسمت شما را آگاه می‌کند که تا چه مدت زمانی در شرایط مختلف (تماشای ویدیو، صحبت‌کردن و غیره) خواهید توانست از شارژ باتری استفاده کنید تا زمانی که مجدد به شارژر دسترسی داشته باشید.

logically titled Battery Life

بنابراین به طور کلی می‌توان گفت که طول عمر باتری یعنی این که چه میزان از ظرفیت باتری آیفون ما باقی‌‌مانده است. تمام اطلاعات و مسایل دیگر در واقع اطلاعات حاشیه‌ای هستند که البته برای بعضی افراد می‌توانند مفید باشند. بهترین چیزی که وجود دارد ، رایگان بودن این نرم‌افزار است. البته اگر شما دوست ندارید که در حین استفاده از نرم‌افزار تبلیغات حاشیه‌ای را مشاهده کنید و به بیان دیگر یک نرم‌افزار تمام عیار داشته باشید باید مبلغ ۰٫۹۹ دلار پرداخت کنید.

منبع : howtogeek

2 پسندیده شده
کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار از دانشگاه MMU / مدرس زبان سی شارپ / مدیر وب سایت نیازمندی های مندبالا / علاقمند به استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا. پ.ن : عضو گروه موسیقی فولکلور گیله لوی :) کانال من، معرفی سایتها و اپلیکیشن های خلاق : https://telegram.me/creative_web_app
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.