استفاده از Airplane Mode برای ارسال نشدن پیغام ها

خیلی از اوقات افراد به دنبال راهی می‌گردند تا بتوانند پیامی را که به اشتباه ارسال کردند، پاک کنند. اما چطور؟ ما به شما آموزش خواهیم داد.

کلیک – مطمئنا برای تمام ما پیش آمده است که پیام خود را به اشتباه برای شخص دیگری ارسال کرده باشیم. این مسئله می‌تواند منجر به اتقاقات متفاوتی شود. گاهی اوقات ممکن است موجب شادی و خنده دیگران شود. اما در بعضی موارد نیز موجب خجالت‌زدگی شخص ارسال‌کننده پیام خواهد شد. حتی ممکن است در برخی شرایط موجب به خطر افتادن موقعیت شغلی کاربر شود. شاید هم باعث ایجاد یه رابطه دوستی جدید به طور ناخواسته و پیش‌بینی نشده شود.

در هر صورت امیدواریم که هرگز پیامی را به اشتباه به شخص دیگری ارسال نکنید. اما با در نظر گرفتن تمام جوانب در دنیای امروز که سرشار از فناوری است و افراد ممکن است در یک لحظه با چندین نفر مشغول صحبت کردن باشند، پیش آمدن این اتفاق دور از ذهن نیست.

بنابراین سریع‌ترین راه‌حل برای رفع این مشکل چیست؟

دو راه وجود دارد. اول اینکه قبل از ارسال هر پیامی آن را دوبار یا حتی سه‌بار بررسی کنید یا از روشی که امروز به شما آموزش خواهیم داد، استفاده کنید.

در ابتدای امر باید بگوییم موفقیت شما در این روش به این مسئله بستگی دارد که شما چقدر سریع می‌توانید حالت گوشی خود را بر روی airplane mode (حالت پرواز) تنظیم کنید.

اجرا تکنیک در آیفون:

به محض این که به اشتباه خود پی بردید( البته قبل از آن که پیام ارسال یا به اصطلاح deliver شود) به سرعت انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید تا پنجره مورد نظر ظاهر شود و بلافاصله آیکون airplane را زده و آن را فعال کنید.

اجرا تکنیک در اندروید:

به سرعت انگشت خود را از بالای صفحه به سمت پایین بکشید تا پنجره مربوط به گزینه‌های پرکاربرد ظاهر شود. در این قسمت نیز آیکون airplane را انتخاب کنید تا بلافاصله گوشی شما از دسترس خارج شود.

اگر شما بتوانید با سرعت عمل بالا و قبل از این که پیام شما به دست گیرنده برسد، گوشی را در حالت airplane قرار دهید، این عمل تمام خطوط ارتباطی و سیگنال وای‌فای دستگاه شما را مسدود خواهد کرد. این کار باعث خواهد شد تا دیگر پیام شما که ممکن است باعث خجالت‌زدگی و شرمندگی شما شود، ارسال نگردد.

به منظور این که مطمئن شویم این روش در عمل به درستی کار می‌کند، سه نفر را برای انجام این آزمایش انتخاب کردیم.

نفر اول که از گوشی آیفون استفاده می‌کرد با ناامیدی از این روش صحبت کرد. او گفت: این روش برای گوشی من جواب نداد. در واقع پیام خیلی سریع‌تر از این که من بتوانم حالت گوشی خود را بر روی airplane mode تنظیم کنم، ارسال شد.

فرد دیگری نیز این تکنیک را بر روی گوشی آیفون خود اجرا کرد. او نیز دقیقا به همین نکته اشاره کرد و گفت: پیغام آنقدر سریع ارسال می‌شود که شما فرصت انجام این روش را ندارید.

این داستان برای نفر سوم که از گوشی اندروید استفاده می‌کرد مشابه دو نفر قبلی بود. او نیز گفت: به هیچ عنوان نمی‌توان این کار را انجام داد و واقعا باید برای اجرای این روش سرعت عمل بالایی داشت.

message

پس از آن که ما ارسال پیام را توسط سه فرد متفاوت در دو سیستم‌عامل متفاوت آزمایش کردیم، این بار تصمیم گرفتیم تا پیامی ارسال کنیم که مقداری حجم بیشتری دارد. به همین منظور MMS (سرویس پیام چند رسانه‌ای که به منظور ارسال عکس، فایل‌های صوتی و ویدیویی از آن استفاده می‌شود) را انتخاب کردیم و بار دیگر شروع به آزمایش کردیم.

این بار هر سه نفر تصاویری را از آلبوم عکس خود انتخاب کردند و آن را برای مخاطب خود ارسال نمودند. این بار هم هدف جلوگیری از ارسال پیام قبل از رسیدن به مخاطبان بود.

این آزمایش با تصاویر و فایل‌های ویدیویی انجام شد. اما این بار نتیجه نشان داد که در این آزمایش کاربرن توانستند از ارسال پیام جلوگیری کنند.

کاربر اول پس از انجام موفقیت‌آمیز آزمایش خود گفت: ارسال یک ویدیو زمان بیشتری نسبت به ارسال یک پیام متنی می گیرد. بنابراین شما فرصت بیشتری در اختیار داردید تا این روش را پیاده سازی کنید.

کاربر دوم نیز بیان کرد که این روش کاملا عالی در آزمایش دوم اجرا شد.

اما کاربر سوم که با گوشی اندروید این آزمایش را انجام داد باز هم قادر به جلوگیری از ارسال پیام نبود.

حتی زمانی که او گوشی را به سرعت بر روی حالت airplane قرار داد، پیام ارسال شد.

شاید اگر باز هم کاربران اندروید سرعت عمل بیشتری از خود نشان دهند بتوانند از ارسال پیام جلوگیری کنند.

آیا شما ترفند خاصی برای انجام این کار در نظر دارید؟ در صورت که از روش خاصی آگاه هستید آن را با ما در میان بگذارید.

منبع: ۱۲news

 یک دیدگاه

اشکان

با سلام به همه
تو گوشی های سامسونگ تو تنطیمات پیام یه گزینه هست با عنوان تاخیر در ارسال پیام(delay message) که در صورت فعال کردن میتونید پیامو از ۳ تا ۳۰ ثانیه به تاخیر بندازید. شاید تو بقیه گوشیها هم مشابه همین باشه. واسه من که کاربرد خوبی داشته.

دیدگاه ها:

  1. اشکان گفت:

    با سلام به همه
    تو گوشی های سامسونگ تو تنطیمات پیام یه گزینه هست با عنوان تاخیر در ارسال پیام(delay message) که در صورت فعال کردن میتونید پیامو از ۳ تا ۳۰ ثانیه به تاخیر بندازید. شاید تو بقیه گوشیها هم مشابه همین باشه. واسه من که کاربرد خوبی داشته.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *