تقسیم کردن صفحه نمایش به دو قسمت در اندروید N

کاربران سیستم‌عامل اندروید N با استفاده این ویژگی جدید می‌توانند شاهد بهره‌وری بیشتری در کارهای خود با گوشی‌های هوشمند باشند.

به گزارش کلیک، ویژگی‌های جدیدی که باعث افزایش چشم‌گیری در سرعت عمل و بهبود عملکرد کاربران در اندروید N می‌شود به شما اجازه خواهد داد تا به صورت هم‌ زمان به دو نرم‌افزار در صفحه نمایش خود دسترسی داشته باشید. در ادامه این مطلب به شما خواهیم آموحت که چطور صفحه نمایش را در این سیستم‌عامل جدید به دو قسمت تقسیم کنید.

توجه داشته باشید که عمل تقسیم کردن صفحه نمایش با ویژگی تصویر در تصویر که در تلویزیون‌ها وجود دارد، اندکی متفاوت است. در واقع دو تکه کردن صفحه نمایش، حالت چند پنجره‌ای در تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند ایجاد می‌‌کند. برای انجام این کار نیز دو روش وجود دارد.

روش اول:

دکمه چندوظیفه‌ای (multi-tasking) یا Overview را که به شکل مربعی است برای چند ثانیه بفشارید تا نرم‌افزارهایی را که اخیرا با آنها کار کرده‌اید، ظاهر شوند.

سپس قسمت عنوان یکی از پنجره هایی را که در این قسمت لیست شده‌اند به سمت راست یا چپ بکشید تا آن‌ پنجره به صفحه بچسبد.

split android screen

در مرحله بعد پنجره نرم‌افزار دیگری که قصد استفاده از آن را دارید به سمت دیگری از صفحه بکشید تا این نرم‌افزار نیز در طرف دیگر صفحه نمایش شما قرار بگیرد.

در این بین دو پنجره که در دو سمت صفحه نمایش وجود دارد نوار مشکی مشاهده می‌‌کنید. این نوار را به سمت دلخواه خود بکشید تا سایز و اندازه پنجره نرم‌افزارها تغییر کند.

روش دوم:

نرم‌افزار مورد نظر خود را اجرا کنید.

دکمه چندوظیفه‌ای (multi-tasking) یا Overview را که به شکل مربعی است برای چند ثانیه بفشارید تا نرم‌افزارهایی که اخیرا با آن‌ها کار کرده‌اید، ظاهر شوند.

سپس قسمت عنوان یکی از پنجره هایی را که در این قسمت لیست شده‌اند به سمت راست یا چپ بکشید تا آن‌ پنجره به صفحه بچسبد.

در مرحله بعد پنجره سایر نرم‌افزارها در سمت دیگری لیست می‌شوند. در این لحظه کافی است تا انگشت خود را بر روی پنجره نرم‌افزار مورد نظر لحظه‌ای بفشارید. در نتیجه با انجام این کار نرم‌افزار دوم نیز انتخاب شده و به صفحه نمایش خواهد چسبید.

در این شیوه نیز مانند روش اول، در بین دو پنجره که در دو سمت صفحه نمایش وجود دارد نوار مشکی مشاهده می‌‌کنید. این نوار را به سمت دلخواه خود بکشید تا سایز و اندازه پنجره نرم‌افزارها تغییر کند.

split android screen

در زمان استفاده از حالت split screen یا دو تکه کردن صفحه نمایش در سیستم‌عامل N با ویژگی‌های جدیدی مواجه خواهید شد که گوگل آن‌ها را در این نسخه از سیستم‌عامل خود به کاربرانش معرفی کرده است. دکمه‌ای به نام دکمه Clear all در بالای لیست نرم‌افزارهای اخیر شما وجود دارد. هم‌چنین یکی از نکات مثبتی که در این قسمت دیده می‌شود، بسته شدن نرم‌افزارهایی است که شما مدت زمان طولانی با آن‌ها کار نکرده‌اید. در واقع سیستم‌عامل با در نظر گرفتن یک بازه زمانی خاص در صورتی که احساس کند نرم‌افزار خاصی بیهوده و بی‌جهت و بدون این که مورد استفاده کاربر قرار گیرد، باز است، بلافاصله آن را بسته تا میزان فضای بیشتری از حافظه رم (RAM) شما آزاد شود و فرایند پردازش سی‌پی‌یو نیز کاهش یابد. (هر چند که برخی از کارشناسان بر این معتقدند که باز شدن و راه‌اندازی مجدد یک نرم‌افزار باعث ایجاد بار اضافی و مصرف بیشر باتری می‌شود، اما در هر صورت این تصمیمی‌ است که شرکت گوگل در جهت بهینه‌تر شدن فضای کاربری و هم‌چنین کاستن میزان فضای اشغال شده در حافظه رم و  کاهش عملکر سی‌پی‌یو در نظر گرفته.) البته شما می‌توانید با دوبار زدن دکمه recents button بین نرم‌افزار فعال و آخرین نرم‌افزار استفاده شده جابجا شوید.

در پایان برای درک بهتر این موضوع پیشنهاد می‌کنیم این ویدیو را تماشا کنید.

منبع: pcadvisorبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *