ایجاد سیستم تحلیل تصاویر پزشکی

پیوند فناوری و پزشکی باعث رسیدن به دستاوردهای بسیار فوق‌العاده برای بشر شده است. اکنون بیش از همیشه به بیونیک شدن نزدیک هستیم. اما با وجود پیشرفت‌های متعدد در زمینه پزشکی، هنوز مشکلات حیاتی وجود دارند که حل نشده‌اند: تشخیص اشتباه!

به گزارش کلیک، در مراقبت از بیمار، بررسی و تشخیص پزشکی مهم‌‌ترین جز این کار است و گروه پزشکی زبرا معتقد است این مساله را حل کرده است. با آموزش کامپیوتر برای کمک به پزشک، محصولات شرکت زبرا برای متخصصین سلامت “تحلیل میلیون‌ها تصویر ضبط شده برای درک ریسک مربوط به بیماری فرد، شناسایی و پیش‌بینی بیماری” را فراهم کرده است. این برنامه همچنین در ساخت و مدیریت برنامه‌های پیشگیرانه کمک می‌کند.

روز سه‌شنبه این شرکت اعلام کرد با بهداشت و درمان Intermountain، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مراقبت و بهداشت آمریکا همکاری جدیدی خواهد داشت با این امید که ایجاد موتور تحلیل تصاویر زبرا و شبکه عصبی آن تسریع شود. شرکت زبرا از مجموعه داده این شرکت امریکایی برای کمک به الگوریتم تشخیص خودکار استفاده خواهد کرد.

شرکت زبرا معتقد است علت تفاوت وی در تکنیک جمع‌آوری داده است. زبرا داده‌های بیماران ناشناس را از بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها از سراسر جهان گردآوری کرده و برای ایجاد یک پلتفرم باز برای الگوریتم داده‌های تصویربرداری استفاده کرده است. سپس از این الگوریتم می‌توان برای ایجاد بینش مدیریت سلامت و ریسک برای بیماران و نجات جان آنان استفاده شود.

همان‌طور که قدرت کامپیوترها برای تحلیل تصاویر افزایش پیدا می‌کند، علم پزشکی نیز برای نجات جان بیماران و جلوگیری از تشخیص اشتباه، از فناوری کمک می‌گیرد.

منبع: digitaltrendsبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *