طریقه خواندن پیام های واتس اپ بدون آن که فرستنده متوجه شود

واتس اپ از جمله ابزار های پیام رسان محبوب در بین کاربران است که طرفند های جالبی دارد، یکی از این طرفند ها خواندن پیام های دریافتی است به طوری که فرستنده پیام متوجه نشود شما پیامش را خوانده اید.

کلیک-واتس اپ یک ابزار پیام رسانی برای گفت و گو با دوستانتان است اما گاهی اوقات چیز های زیادی را می توان با آن به اشتراک گذاشت. این نرم افزار قادر است به کاربرانش اجازه دهد تا بفهمند که آیا دریافت کننده پیامشان، آن را خوانده است یا خیر. این مورد به وسیله ی دو خط آبی رنگ در کنار پیام ارسال شده نشان داده می شود که برای شخص ارسال کننده بسیار خوب است اما برای کسی که قصد طفره رفتن از پاسخ دادن به پیام را دارد، اصلا خوب نیست.

کاربران واتس اپ می توانند خط های کنار پیام ها را ببینند. این خط ها در حین این که مفید هستند، مشکلاتی را به وجود می آورند. هر یک از این خط ها معنی خاصی می دهد. به عنوان مثال، یک خط نشان دهنده این است که پیام شما ارسال شده است، دو خط خاکستری یعنی این که پیام شما به دست گیرنده پیام رسیده است ولی هنوز آن را نخوانده است و دو خط آبی رنگ یعنی این که پیام شما خوانده شده است.

اما راه حلی برای حل این قضیه وجود دارد. اگر می خواهید پیام دریافت شده را بخوانید و فرستنده پیام متوجه آن نشود، یک روش بسیار ساده وجود دارد که فرستنده پیام دیگر متوجه نخواهد شد.

چگونه پیام های واتس اپ را بدون این که فرستنده متوجه آن شود، بخوانیم

اگر پیامی دریافت کردید و می خواستید که فرستنده آن متوجه نشود که شما پیامش را خوانده اید،  تنها کاری که باید بکنید این است که ابتدا گوشی خود را به حالت پرواز “airplane mode” ببرید سپس پیام دریافت شده را بخوانید. با این کار نرم افزار هم به حالت آفلاین می رود اما هر چیزی که در قسمت cache نرم افزار ذخیره شده باشد، مثل پیام های دریافتی، قابل دیدن است و فرستنده پیام تشخیص نخواهد داد که شما پیام را خوانده اید. پس از خواندن پیام از نرم افزار خارج شوید و موبایل خود را از حالت پرواز در بیاورید.

روش بعدی زمانی بهتر عمل می کند  که شما قسمت یاد آور گوشی خود را باز گذاشته اید تا بتوانید پیش نمایشی از پیام های دریافتی را داشته باشید و با این روش دیگر نیازی به حالت airplane ندارید.

اگر حوصله انجام این کار ها را ندارید و می خواهید کسی متوجه نشود که شما پیامشان را خوانده اید، بهتر است که سیستم خط ها را به طور کامل غیر فعال کنید.

برای این کار به قسمت تنظیمات واتس اپ رفته و بر روی گزینه Account ضربه بزنید، سپس به بخش privacy رفته و گزینه read receipt را خاموش کنید. بعد از انجام این مراحل دیگر کنار پیام ها هچ خطی نمایش داده نمی شود. البته این روش برای هر دو طرف این کار را می کند، یعنی شما هم قادر نخواهید بود که بفهمید دریافت کننده پیام شما، آن را خوانده است یا خیر.

اگر شما عضو گروهی در واتس اپ باشید این ویژگی غیر فعال می شود و قادر خواهید بود خط ها را مشاهده کتید.

منبع:ibtimesبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *