انتقام سامسونگ از هوآوی با دادخواست متقابل

شرکت هوآوی در چین و ایالات متحده از شرکت سامسونگ به علت تخلف از قانون حق امتیاز شکایت کرده است. هواوی می گوید که سامسونگ بدون دریافت لیسانس از برخی از امتیازهای فناوری ۴G هواوی استفاده کرده است.

به گزارش کلیک، سامسونگ نیز قصد دارد تا مقابله به مثل کند. اظهارات آن سئونگ هو، رئیس بخش مالکیت معنوی سامسونگ، مطمئناً طوری به نظر می رسد که گویی این شرکت با طرح شکایت متقابل به دنبال انتقام گیری از هواووی است. او می گوید: ” ما اقدامات متقابلی انجام خواهیم داد، از جمله ارائه یک دادخواست که بخشی از این اقدام خواهد بود.”

در طرح دعوی هوآوی در ایالات متحده اشاره شده که سامسونگ به ۱۱ حق امتیاز مرتبط با توانایی دستگاه های موبایل در استفاده از شبکه های ۴G LTE تعدی کرده است. اگرچه هواوی در دادخواست خود رقم مشخصی را بیان نکرده است، اما این شرکت به دنبال درصدی از میلیاردها دلاری است که سامسونگ از طریق این تخلف کسب درآمد کرده است. هواوی درخواست یک حکم انحصاری را ندارد که به موجب آن فروش دستگاه های متخلف در ایالات متحده را ممنوع کند.

هواوی در دادگاه خلق شِنزِن در چین نیز همین شکایت را بر علیه سامسونگ ارائه کرده است. این دادخواست بزرگ ترین شرکت تولید کننده گوشی های هوشمند در جهان (سامسونگ ۲۳٫۲ درصد از بازار گوشی هوشمند جهان را در اختیار دارد) و سومین شرکت بزرگ تولید کننده گوشی در جهان (هواوی ۸٫۳ درصد از بازار را در اختیار دارد) را شامل می شود. علیرغم تهدید سامسونگ به شکایت متقابل، هواوی امیدوار است که سامسونگ این مسئله را تشدید نکند. ویلیام پلامر، سخنگوی هواوی می گوید، ” ما سابقه خوبی در زمینه صدور مجوز و صدور مجوز متقابل برای همتایان تجاری خود داریم. ما امیدواریم که سامسونگ کار درست را انجام دهد. ”

 

منبع:msnبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *