ادامه حیات پیام رسان های خارجی به شرط انتقال سرور به ایران

|
۱ دیدگاه

فراگیر شدن شبکه های پیام رسان خارجی و امنیت اطلاعات کاربران، مسئولان شورای عالی فضای مجازی را بر آن داشت تا تصمیمات مهمی را در این باره اتخاذ نمایند.

به گزارش کلیک، شورای عالی فضای مجازی به‌ ریاست رییس جمهوری تصمیم بر آن شد تا همه شبکه ‌های پیام‌ رسان برخط فعال کشور ظرف یک سال آینده انبارش یا ذخیره ‌سازی داده ‌های (دیتا) خود را در داخل کشور انجام دهند.

طی این تصمیم مقرر شد که شرکت های خارجی پیام رسان فعال در داخل کشور حتما باید برای ادامه فعالیت خود همه اطلاعات و فعالیت مرتبط با شهروندان ایرانی را به داخل منتقل کنند.

از سوی دیگر، بنا به رهنمودها و دغدغه های مقام معظم رهبری، برای بررسی وضعیت پیام رسان های اجتماعی، سند در اولویت قرار دادن این مباحث در جلسه بررسی و بخش‌هایی از آن توسط اعضای شورا تصویب شد.

بر این اساس باید به تدریج و طی یک دوره گذار یک ‌ساله، شبکه ‌های پیام‌ رسان بومی در داخل ادامه یابد و با حمایت و ارائه تسهیلات به این شبکه ‌ها، شرایط رقابتی با شبکه ‌های برخط خارجی فراهم شود.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: Ali

مگر مخشون تکون خورده بیان خودشون رو اسیر کنند
مثل گوگل و باقی شرکت ها به راحتی ایران رو فیلتر میکنند
معضلی داریم با این مسئولان حالا شرکت های خارجی کاریمون ندارن اینها میخوام مشکل درست کنند

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.