پرتاب یک ماهواره در سال جاری

|
۰ دیدگاه

رفع نیازمندی‌ های فضایی کشور را از تاکیدات برنامه ششم در بخش فضایی است. برای سال جاری حداقل یک پرتاب ماهواره خواهیم داشت.

به گزارش کلیک، محسن بهرامی ضمن اعلام این خبر، افزود: از زمان آغاز فعالیت من در این سازمان اعلام کرده بودم که اخبار مربوط به پرتاب ‌ها اعلام نشود، چرا که به یک دلیل این ماهواره ‌ها در زمان مقرر پرتاب خواهند شد و به دلایل مختلف پرتاب صورت نمی ‌گیرد.
رییس سازمان فضایی ایران یادآور شد: بر اساس برنامه ‌ریزی‌ های انجام شده در سال جاری حداقل یک پرتاب خواهیم داشت.
بهرامی تاکید کرد: تمرکز اصلی سازمان فضایی را بر روی ماهواره ‌های مخابراتی و سنجشی است. در این راستا پروژه‌ هایی برای بومی ‌سازی ماهواره‌ های مخابراتی و سنجشی در دستور کار داریم. در این مسیر گام‌ های اولیه را بر می ‌داریم.
وی اظهار کرد: برنامه ششم بر روی رفع نیازهای اصلی کشور در حوزه فضایی تاکید شده است. در برهه ‌ای از زمان بخش خصوصی علاقه‌ به حضور در عرصه‌ های فضایی داشت، ولی این رغبت در حال حاضر کمتر شده است.
رییس سازمان فضایی ایران بیان کرد: باید فضای کسب و کار حوزه فضایی برای بخش خصوصی گرم‌ تر شود، مشارکت با بخش خصوصی از جمله برنامه ‌های سازمان است که در این راستا درصدد هستیم بخشی از فعالیت های خود را به بخش خصوصی واگذار کنیم.
بهرامی تصریح کرد: در حال حاضر بخش خصوصی در زمینه ‌های مخابراتی فعال است؛ ولی در بخش ‌های سنجشی به دلیل آن که گردش مالی آن پایین است، جذابیت زیادی برای حضور بخش خصوصی در این حوزه وجود ندارد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.