گوشی هوشمند فوق امنیتی و لوکس Solarin، دستگاهی برای افراد خاص

یک گوشی هوشمند لوکس که درجه امنیت آن با موارد نظامی برابری می کند و از سطح امنیت سایبری بالایی برای افراد مهم جهان برخوردار است توسط سرمایه گذاران قزاقستانی و اروپایی عرضه شد.

به گزارش کلیک، ابتدایی ترین مدل های سری گوشی های Solarin حداقل ۱۳۷۶۵ دلار قیمت دارد که با گوشی های حرفه ای و گران قیمت برند های دیگری همچون Vertu برابری می کند. اما طبق ادعاها این دستگاه از سطح امنیت و حریم خصوصی بالاتری برخوردار بوده و در برابر تهدید ها مقاوم است.

شرکت Sirin Labs، سازنده این سری گوشی ها مبلغ ۷۲ میلیون دلار طی ۲ سال گذشته برای توسعه آن ها هزینه صرف کرده است.

این گوشی ماه آینده در فروشگاه بزرگی در منطقه Mayfair شهر لندن در انگلستان به صورت رسمی عرضه خواهد شد.

Moshe Hogeg، سرمایه گذار و بنیان گذار این شرکت می گوید این دستگاه با گوشی های زینتی بسیار متفاوت بوده و تمرکز اصلی آن روی افزایش کیفیت سخت افزار و فناوری امنیتی آن است.

شرکت Sirin توسط آقای Hogeg، یک تاجر قزاقستانی به نام Kenges Rakishev و مشاور سابق مک کینزی یعنی Tal Cohen بنیان گذاری شد. در مراحل بعدی نیز یک شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت چینی به نام RenRen نیز به سرمایه گذاران آن پیوست.

طبق گفته این شرکت گوشی Solarin برای افراد بسیار مهم جهانی و تاجران طراحی شده است که اطلاعات حساس بسیار زیادی را با خود حمل می کنند.

این دستگاه به یک قابلیت محافظتی در برابر تهدید ها مجهز است که امکان حملات سایبری را کاهش می دهد. همچنین ادعا می شود یک فناوری خاص حریم خصوصی در آن به کار رفته است که در حال حاضر در هیچ جای کره زمین وجود ندارد.

شرکت Sirin می گوید سیستم امنیتی شرکت KoolSpan با رمز نگاری چیپ به چیپ ۲۵۶ بیتی AES که در سیستم مخابراتی نیروهای نظامی استفاده می شود تا از مکالمات افراد محافظت کند، در گوشی Solarin به کار رفته و با کلیدی در که در پشت این دستگاه وجود دارد فعال می شود. این قابلیت که حالت shielded mode نامیده می شود امکان رمزنگاری تماس های صوتی و پیامک ها را فراهم می کند.

آقای Cohen می گوید: حملات سایبری در تمامی نقاط جهان وجود دارد و این موضوع در حال افزایش است. فقط یک حمله می تواند آسیب های زیاد به شخصیت افراد مشهور و منابع مالی وارد کند.

او اضافه می کند که امروزه میلیون ها نفر مشتری بالقوه در بازار گوشی های هوشمند وجود دارند.

او می افزاید: این فقط یک گوشی گران قیمت نیست. این یک گوشی امنیتی برای تاجران است. هر شرکتی دارای یک سری افراد مهم با اطلاعات بسیار محرمانه است. و به آن ها باید مدیران سرمایه گذار، دلالان، شخصیت های مهم (مانند افراد مشهور) و … را نیز اضافه کرد.

البته قبلا نیز گوشی های هوشمندی که مدعی حفاظت از حریم شخص هستند، مانند Blackphone که از یک نسخه اصلاح شده سیستم عامل اندروید گوگل استفاده می کند و دارای یک سری امکانات امنیتی خاص است، به بازار عرضه شده است.

اما سری گوشی های Solarin علاوه بر امنیت، تمرکز خاصی روی لوکس بودن هم دارند. این گوشی از سیستم عامل انردوید استفاده می کند و دارای دوربین ۲۳٫۸ مگاپیکسلی و صفحه ای با کیفیت Full HD است. این گوشی فلزی و تیتانیومی از گوریا گلس برای محافظت از صفحه نمایش خمیده خود و لنز دوربین استفاده می کند و قسمت پشتی آن نیز از جنس چرم است.

Cohen می گوید این گوشی دارای قابلیتی های صوتی و تصویری بی نظیری است که مشتریان را در آرزوی داشتن آن غوطه ور می کند.

منبع: cnbcبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *