Solarin، نفودناپذیر‌ترین گوشی هوشمند جهان

آزمایشگاه‌های SIRIN توسط فناوری zIPS  توانستند امن‌ترین تلفن هوشمند را که Solarin  نام دارد، روانه بازار کنند

به گزارش کلیک، شرکت Zimperium در شهر سانفرانسیسکو اعلام کرد که در SOLARIN از فناوری پیشگیری از مداخله (zIPS) استفاده شده است. این محصول جدید در تاریخ ۱ ژوئن روانه بازار شد. SOLARIN یک گوشی هوشمند است و برای افرادی ساخته شده است که دارای کسب و کار بین‌الملی هستند و معمولا در گوشی‌های خود اطلاعات زیاد و مهمی ‌نگه‌داری می‌کنند. در واقع این شرکت تمرکز خود را بیشتر بر روی ایمنی تلفن‌های همراه قرار داده است و ادعای رقابت با سایر گوشی‌های هوشمند را از لحاظ کاربردی بودن، کیفیت و طراحی ندارد.

این گوشی هوشمند که توسط آزمایشگاه‌های SIRIN ساخته شده است طی دو سال گذشته توسط پژوهشگران در مرحله تحقیق و توسعه بود که این پژوهشگران این محصول را در مراحل مختلف امنیتی نظامی ‌مورد آزمایش قرار دادند و در آن از فناوری Zips برای شناسایی بی‌وقفه انواع تهدیدات استفاده می‌کنند. چه تهدیداتی که از طرف افراد شناخته شده صورت می‌گیرد و چه تهدیداتی که از طرف افراد ناشناخته، اطلاعات مالکان این گوشی را تهدید می‌کند.

Fredrik Öijer، معاون مدیر تولید SOLARIN می‌گوید: ما در طراحی امن‌ترین گوشی‌های هوشمند جهان که دارای تجربه کاربری بی‌نظیری هستند باید به دنبال بهترین فناوری‌ها باشیم و از میان آن‌ها بهترین‌ها را در سرتاسر دنیا انتخاب کنیم. به همین دلیل ما از فناوری Zips که متعلق به شرکت Zimperium است در این محصول استفاده کردیم، تا بتوانیم تمام تهدیدات و خطرات ممکن را به کلی ریشه‌کن کنیم. تیم Zimperium یکی از همکاران مشترک، ارزشمند و مسئولیت‌پذیر ما در تولید SOLARIN  هستند و فناوری آن‌ها به ما کمک خواهد کرد تا حملات موبایلی هدفمند و پیچیده‌ای را که در دنیای امروز وجود دارد، شناسایی کنیم و بر آن‌ها فائق آییم. نقش این شرکت در بینش ما نسبت به تولید یک گوشی که واقعا به عنوان یک گوشی هوشمند عمل کند، بسیار کلیدی بود.

SOLARIN از فناوری Zips به طور یکپارچه و در سطح بسیار گسترده‌ای، در شبکه و حملات سایبری که از طریق نرم‌افزرهای کاربردی رخ می‌دهد، استفاده می‌کند. هم‌چنین این محصول از سیستم رمزگذاری chip-to-chip 256-bit AES بهره‌مند است. این فناوری دقیقا در سازمان‌های نظامی ‌در تمام دنیا به منظور ایمن‌سازی ارتباطات استفاده می‌گردد. علاوه بر این در پشت هدست‌های نظامی ‌یک سوییچ امنیتی قرار دارد که کاملا تمام پیام‌ها و تماس‌ها را رمزنگاری می‌کند. سیستم رمزنگاری استفاده شده در این هدست‌ها نیز دقیقا همان سیستم رمزنگاری SOLARIN است. تمامی ‌این مسایل گوشی هوشمندی را به وجود خواهد آورد که دارای حریم خصوصی بی‌رقیب و با امنیت فوق‌العاده بالا است.

Shridhar Mittal، مدیر عامل Zimperium می‌گوید: آزمایشگاه‌های SIRIN به طور همه جانبه مسائل امنیتی را در طراحی SOLARIN در نظر گرفتند. در واقع این امر نشان‌دهنده آن است که امنیت موبایل‌ها روز به روز به یک موضوع مهم‌تر تبدیل می‌شود و همه کسانی که حفاظت از اطلاعاتشان برای آن‌ها در درجه اول اولویت قرار دارد، به این موضوع توجه ویژه‌ای دارند. بر اساس این نیازمندی‌های ضروری، آزمایشگاه‌های SIRIN عزم خود را برای ساختن SOLARIN به کار گرفتند که این امر موجب به وجود آمدن نسل آینده تلفن‌های هوشمند شده است و این همبستگی‌ها در عرضه و تقاضا باعث به وجود آمدن فناوری شرکت Zimperium به عنوان یک استاندارد باالفعل در بهبود بخشیدن به الگوریتم‌های حفاظت اطلاعات در مقابل تهدید‌های موبایلی، شده است.

solarin

از آن‌جایی که امروزه خطرات بیشتری کاربران تلفن‌های همراه را تهدید می‌کند، موارد امنیتی که وابسته به Signature-based detection  هستند در حفاظت از اطلاعات حیاتی کافی نیستند.( Signature-based detection نوعی شناسایی ویروس‌ها و بدافزارها است که در آنتی‌ویروس‌های سنتی به کار گرفته می‌شود .در واقع زمانی که یک ویروس یا بدافرار توسط شرکت‌های تولیید‌کننده نرم‌افزارهای ویروس‌یابی شناسایی می‌شود، این ویروس‌ها به صورت دستی توسط کارشناسان یا به صورت اتوماتیک برای بانک اطلاعاتی این نرم‌افزارها تعریف می‌گردند.) فناوری zIPS شرکت Zimperium از فناوری machine learning که پیش‌تر از این به ثبت رسیده بود، استفاده می‌کند تا به طور پیوسته رفتارهای خطرناک و مشکوک را زیر نظر بگیرد و دستگاه کاربران را در مقابل جرایم سایبری محافظت کند. برای استفاده از این فناوری نیاز به اینترنت نیست. این بدان معناست که همیشه و در همه حال این گوشی هوشمند تحت مراقبت است و  حتی در صورتی که کاربران گوشی خود را بر روی حالت airplane mode  قرار دهند و یا مشغول انجام امور دیگری توسط گوشی خود باشند، باز هم توسط این سیستم حفاظت می‌شوند.

Zuk Avraham موسس و رئیس Zimperium می‌گوید: حفاظت از افراد مشهور و شخصیت‌های مهم همیشه یک چالش امنیتی بزرگ است. زیرا در بسیاری از موارد هکرها از روش‌های پیچیده و هدفمند به منظور دستیابی به اطلاعات این گونه افراد استفاده می‌کنند. همکاری آزمایشگا‌ه‌های SIRIN و Zimperium یه خبر خوشحال‌کننده برای کسانی است که بسیار نسبت به اطلاعات و حریم خصوصی خود حساس هستند. این همکاری باعث قرارگیری هر دو شرکت در کنار مستحکم‌ترین فناوری امنیتی در دنیا شده است.

شرکت Zimperium

این شرکت یکی از پیشتازان در عرصه امنیت اطلاعات و فراهم‌کننده امنیت موبایلی پیشرفته است. این شرکت تنها یک نسخه از پلتفرم خود را‌ هم برای نرم‌افزارهای کاربردی و هم گوشی‌های هوشمند، فراهم می‌سازد. کسب و کارها و شرکت‌های تجاری با استفاده از پلتفرم Zimperium از دستگاه‌ها و نرم‌افزار‌های خود در مقابل حملات سایبری شناخته شده و حتی ناشناخته محافظت می‌کنند. همان‌طور که گفته شد این پلتفرم تنها شامل یک نسخه است که در عین حال که از اطلاعات شرکت‌ها ،مشتریان و کارکنان مختلف محافظت می‌کند، باعث افزایش عملکرد موبایل‌ها نیز خواهد شد. این شرکت به سازمان‌های جهانی در مقیاس تجاری سرویس دهی می‌کند. علاوه بر این جایزه‌ای که Zimperium در مقابل ارائه بهترین راه‌حل برای حفاظت از نرم‌افزارها و دستگا‌ه‌ها دریافت کرد، بر اساس یک موتور شناسایی است که در داخل گوشی‌های هوشمند تعبیه می‌شود و از فناوری Machine learning برای حفاظت از طیف گسترده ای از حملات موبایلی استفاده می‌کند. این شرکت که دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو قرار دارد با سرمایه‌گذاری شرکت‌هایی مانند Samsung ،Telstra و Sierra Ventures به با قدرت بیشتری به کار خود ادامه می‌دهد.

شرکت SIRIN LABS AG

SIRIN LABS AG، یک تازه وارد در عرصه فناوری محسوب می‌شود. اما این تازه وارد بسیار قدرتمند و با یک هدف ساده وارد صحنه شد. شعار و تلاش این شرکت  این است که آینده را امروز برای مشتریان خود به ارمغان بیاورد. این شرکت نیز توسط سرمایه‌گذاری‌های کلانی که توسط غول‌های فناوری دنیا و شرکت‌های پیشتاز در این عرصه  بر روی آن صورت گرفت، با شتاب بیشتری به کار خود ادامه می‌دهد. این شرکت با تولید دستگاه‌‌های فوق‌العاده و غیرقابل مقایسه با عزم جدی در حال پیشرفت و حرکت است.

منبع: prnewswireبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *