ps4، محبوب ترین کنسول بازی در جهان

یکی از محبوب ترین کنسول های بازی در دنیا، playstation است. نسخه جدید این کنسول یعنی playstation4 با فروش بیش از ۴۰ میلیون نسخه، به عنوان محبوب ترین کنسول بازی در دنیا انتخاب شده است.

به گزارش کلیک، شرکت SONY با عبور از مرز فروش بیش از ۴۰ میلیون دستگاه PS4 از سال ۲۰۱۳ گذشت که این دستگاه را در صدر پرفروش ترین دستگاه های بازی و بالا تر از XBOX ONE در جهان قرار داده است.

شرکت SONY اغلام کرد که بیش از ۴ میلیون دستگاه PS4 در اوایل ماه ژانویه تا ۲۲ ماه مه ۲۰۱۶ فروخته شده است، یعنی یک میلیون دستگاه در ماه که به عنوان سریع ترین فروش دستگاه های PlayStation است.

البته این جایگاه جدیدی برای ps4 نیست، چون این دستگاه از زمان انتشارش در رده های بالای فروش قرار داشته است و با دستگاه xbox one همیشه در رقابت بوده است، اما ps4 پس از انتشارش در نوامبر ۲۰۱۳ بیشتر به فروش رسیده است و بیشتر مورد توجه عموم قرار داشته است و از رقبایش پیشی گرفته است.

ما می دانیم که دستگاه Ninetenfo’s در مقایسه با ps4 بسیار کم تر به فروش رسیده است و  زیر ۱۳ میلیون دستگاه به فروش رسانده است که این آمار مربوط به ماه مارس ۲۰۱۶ است. و این درحالی است که این دستگاه یک سال بیشتر از ps4 در بازار موجود بوده است.

از ماه ها قبل شرکت مایکروساف گزارشات مربوط به فروش xbox one را متوقف کرده است و در عوض به مقدار استفاده شده می پردازد، مثلا این که یک نفر چند ساعت را صرف بازی کردن با xbox one می کند. طبق اخرین گزارش به دست رسیده از مایکروسافت، تعداد ۲۰ میلیون دستگاه xbox one به فروش رسیده است

با توجه به هدست VR و بازی فوق العاده The Last Guardian که امسال برای ps4 منتشر خواهد شد، بعید است که sony جایگاه خود را از دست بدهد.

منبع:yahooبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *