همکاری سازندگان Until Dawn با سونی خاتمه یافت!

رقابت در کنسول های نسل هشتم، تنها به قدرت و عملکرد سخت افزاری محدود نمی شود و کمپانی های سونی و مایکروسافت، با همکاری سایر استودیوی های بازی ساز، عناوین انحصاری مختلفی را برای کنسول های خود عرضه می کنند. این همکاری ممکن است به طریق مختلف صورت گیرد و به ازای دریافت پول زیاد، استودیوی بازی ساز، عنوان ویدیویی خود را به صورت انحصاری برای کنسول مد نظر کمپانی مایکروسافت و یا سونی عرضه می کند و ناشران این بازی ها، همان کمپانی های سازنده کنسول ها می باشند. تا به امروز، استودیوی های متعدد و مختلفی در سراسر جهان با کمپانی سونی در حال همکاری هستند که از این استودیوها می توان به ناتی داگ، سوپر مسیو گیمز و… اشاره کرد. طبق گزارش جدیدی که در سراسر فضای مجازی دیده می شود، گویا سازندگان عنوان ترسناک Until Dawn، استودیوی Super Massive Games، دیگر قصد همکاری با شرکت ژاپنی سونی را ندارند و عناوین آینده این استودیو، به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه نخواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه رسانه کلیک باشید.

به گزارش کلیک، با جرعت می توان گفت که عنوان ترسناک Until Dawn یکی از بهترین عناوین کنسول پلی استیشن ۴ به حساب می آید که توانست موفقیت های زیادی را برای سازندگان و حتی کمپانی سونی (از لحاظ فروش کنسول) به همراه آورد. عنوانی که پایان آن را انتخابات شما به رقم می زند و ممکن است پایان بازی شما، با پایان شخص دیگری متفاوت باشد. به عبارت دیگر، تصمیمات شما، در روند پیشروی بازی تاثیر مستقیمی دارد!

استودیوی سوپر مسیو گیمز از گذشته خیلی دور با کمپانی ژاپنی سونی همکاری می کند و از سال های گذشته، شاهد عرضه عناوین انحصاری این استودیو برای کنسول پلی استیشن ۳ و پلی استیشن ۴ بودیم. حال طبق بیانیه ای جدید، گویا اعضای استودیوی سوپر مسیو گیمز قصد قطع همکاری با سونی را در سر دارند و در آینده، عناوین این استودیو برای سایر کنسول ها نظیر ایکس باکس وان و رایانه های شخصی نیز عرضه خواهد شد.

گویا اعضا و کارکنان استودیوی سوپر مسیو گیمز قصد دارند عناوین خود را در اختیار گیمرهای بیشتری قرار دهند و بازی های ویدیویی آن ها، برای پلتفرم های بیشتری عرضه شود. این کار، زمانی اتفاق می افتد که همکاری آن ها با کمپانی ژاپنی سونی قطع شود و استودیو به صورت مستقل به روند کاری خود ادامه دهد.

در مصاحبه اخیر آقای پته ساموئل، مدیر عامل استودیوی Super Massive Games، با وب سایت معتبر و شناخته شده MCVUK، گفته شد:

من همکاری با کمپانی سونی را دوست داشتم! همکاری با آن ها برای ما واقعا عالی بود و رابطه ما و سونی، یک رابطه بسیار قوی ای است. من اعتقاد دارم که بسیاری از اثرهایی که ما با کمپانی سونی آغازش کردیم، یک پایان موفقی را برای ما و سونی به همراه داشت. اما از آن جا که ما یک استودیوی مستقل به حساب می آییم، قصد داریم همیشه در مراحل فعالیت های خود پیشرفتی داشته باشیم و بازی های ویدیویی خودمان را در اختیار گیمرهای بیشتری قرار دهیم و مخاطبان ما، بیشتر از گذشته شود. این همان چیز است که ما در حال حاضر، برای آن هیجان زده شده ایم!

http://click.ir/wp-content/uploads/2016/06/Until-Dawn-wallpaper.jpg

کامل مشخص است که استودیوی بازی ساز Super Massive Games قصد دارد عناوین و آثار آینده خود را برای جامعه بزرگ تری عرضه کند. این اقدام، علاوه بر اینکه به میزان فروش محصولات استودیو تاثیر گذار است، محبوبیت و شناخته شدن آن ها را نیز به دنبال دارد و در صورت ساخت بازی های بی نظیر، قطعا پیشرفت خوبی در انتظار آن ها است.

متاسفانه به دلیل اینکه در قرارداد میان استودیوی سوپر مسیو گیمز و سونی، حق انتشار بازی Until Dawn ذکر شده است، این استودیو پس از قطع همکاری با سونی، قادر به عرضه عنوان Until Dawn برای کنسول نسل هشتم مایکروسافت یعنی ایکس باکس وان نخواهد بود چرا که کمپانی سونی، حق انحصاری بودن این بازی ویدیویی را به صورت کامل خریداری کرده است. احتمال می رود پس از عرضه نسخه هدست واقعیت مجازی بازی Until Dawn: Rush of Blood، این استودیوی به همکاری با سونی خاتمه دهد و عناوین بعدی آن، برای کنسول های بیشتری از جمله ایکس باکس وان و رایانه های شخصی عرضه شود.

هنوز اطلاعات زیادی در خصوص نسخه هدست واقعیت مجازی Until Dawn: Rush of Blood که برای دستگاه پلی استیشن وی آر منتشر خواهد شد، در دسترس نیست. همچنین سازندگان آن و کمپانی سونی، تاریخ انتشار دقیق بازی را نیز اعلام نکردند. به احتمال زیاد، در طول کنفرانس رسمی کمپانی سونی در رویداد بزرگ E3 سال میلادی جاری، اطلاعات بیشتری از عناوین واقعیت مجازی پلی استیشن منتشر شود چرا که تمرکز بیشتر کمپانی سونی، بر روی هدست PlayStation VR گذشته شده است. رسانه کلیک، تمامی اتفاقات و اخبار رویداد E3 2016 را به صورت کامل پوشش خواهد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر، به رسانه کلیک مراجعه فرمایید…

بازی پرطرفدار Until Dawn در تاریخ ۲۵ آگوست سال میلادی گذشته (۲۰۱۵) مصادف با سه‌ شنبه ۳ شهریور ماه سال ۱۳۹۴ به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه شد. این عنوان توانست رضایت بسیاری از منتقدان و گیمرها را به دست بیاورد و نمرات اخذ شده آن، نمرات بسیار خوب و قابل قبولی هستند. از افتخارات کسب شده توسط این عنوان، می توان به BAFTA Games Award for Original Property و نامزد بهترین بازی سال بریتانیا در جشنواره بفتا اشاره کرد.

در پایان این خبر، نظر شما در خصوص عنوان Until Dawn و قطع همکاری سازندگان آن با شرکت سونی چیست؟ آیا سازندگان دنباله  Until Dawn را خواهند ساخت؟ در صورت ساخت، به نظر شما این عنوان برای کنسول ایکس باکس وان و حتی رایانه های شخصی عرضه خواهد شد؟ آثار و عناوین آینده استودیوی سوپر مسیو گیمز را چگونه پیش بینی می کنید؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خودتان را در همین پست با ما در میان بگذارید.

منبع: Game Zoneبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *