تبدیل کامپیوتر های خانگی به Xbox One

شرکت مایکروسافت قصد دارد با ادغام بازی ها و نرم افزار های کامپیوتر های خانگی و ایکس باکس، دوباره به رقابت با شرکت SONY بازگردد، در آینده ی نزدیک همه می توانند کامپیوتر های خانگی خود را به کنسول ایکس باکس تبدیل کنند.

به گزارش کلیک، هفته ی بعد در باره ی برنامه ی مایکروسافت برای آینده کنسول xbox one آشنا خواهیم شد. با عقب افتادن از شرکت sony و کنسول ps4، مایکروسافت تصیم گرفت که بازی های pc را با xbox one یکی کند و آن ها را به هم تبدیل کند. یکی از نشانه های این اقدام، به زمانی بر می گردد که مایکروسافت xbox one را شبیه به نسخه ویندوز ۸ منتشر کرد اما پس از آن برنامه نویسان و کسانی که نرم افزار ها و بازی ها را می سازند در ماه نوامبر این کنسول را به نسخه ۱۰ ویندوز ارتقا دادند که باعث شد همه چیز هیجان انگیز شود.

 

مایکروسافت قصد افزودن یک سری از نکات مثبت کامپیوتر های خانگی به ایکس باکس را دارد. اما باید منتظر بمانیم تا ببینیم دقیقا چه امکاناتی به ایکس باکس اضافه خواهد شد. در سالگرد ارتقا ایک باکس به ایکس باکس ۱، مایکروسافت شروع به ادغام نرم افزار ها و بازی های pc با ایکس باکس کرد که این امر باعث خواهد شد که در تابستان امسال شاهد نرم افزار های زیادی برای ایکس باکس باشیم و این ادغام و یکی کردن بازی ها و نرم افزار ها به ما نوید آینده درخشانی برای بازی های این دو کنسول خواهد داد.

در حال حاضر مایکروسافت در حال کار بر روی پروژه محرمانه ای به اسم Helix است که در این پروژه در حال کار بر رور ادغام بیشتر xbox one و pc هستند. برخی از برنامه و کار های آن ها شروع شده است اما بخش عمده آن در سال آینده و با آمدن امکانات جدید برای ویندوز ۱۰ انجام خواهد شد. مایکروسافت قصد دارد امکاناتی همچون پخش بازی های کامپیوتر بر روی xbox one را ایجاد کند. اما منابع آشنا با شرکت مایکروساف اعلام کرده اند که آن ها اهداف بزرگ تری دارند و می خواهند بازی های xbox one را بر روی pc و بدون نیاز به کنسولی برای پخش آن فراهم کنند.

بخشی از برنامه های آن ها می تواند شامل ایجاد xbox one کاملی به دسکتاپ کامپیوتر های خانگی باشد چون اخرین نسخه ایکس باکس دارای محیط و تنظیمات و پایه و اساسی شبیه به ویندوز ۱۰ دارد، پس در چند سال اخیر می توان هر کامپیوتر خانگی ای را به کنسول xbox one تبدیل کرد که می تواند اخرین نسخه بازی ها را با آن انجام داد.

اگر بازی های xbox one واقعا قابل اجرا در pc هال باشند، این رویکرد پلتفرم نرم افزار های جهانی مایکروسافت را هم سرعت خواهد بخشید و این امکان را خواهد داد که تمام نرم افزار ها و بازی های ایکس باکس و pc را در یک جای واحد فراهم آورد و در اختیار کار بران قرار داد.

مایکروسافت در هفته پیش رو بیش تر درباره ی ادغام ویندوز ۱۰ و xbox one حرف خواهد زد. در سال گذشته این شرکت با بیان این که بازی های xbox 360 قابل اجرا بر روی xbox one خواهد بود، همه را شگفت زده کرد. انتظار می رود که مایکروسافت کنسول xbox one کم حجم تر و باریک تری و دستگاه xbox tv و ویژگی scorpio را در این هفته معرفی کند. اگر مایکروسافت قصد ادغام کامپیوتر های خانگی با ایک باکس ۱ را دارد، معرفی هر گونه سخت افزاری برای ایکس باکس تحت تاثیر نرم افزار امسال آن ها خواد بود.

منبع : thevergeبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *