تراوین به ایران بازگشت

تراوین، یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین بازی های آنلاین روز گذشته با درج اطلاعیه ای در وب سایت خود فعالیتش را در ایران از سر گرفت.

به گزارش کلیک، زمانی که گوشی های هوشمند مانند امروز به وسیله ای همه گیر بدل نشده بود و خبری از اینترنت پر سرعت هم نبود، بازی آنلاین تراوین حرف اول را در دنیای بازی های اینترنتی می زد. تراوین مانند کلش آو کلنز یک بازی آنلاین در سبک استراتژی است که توسط شرکت آلمانی Travian Games ساخته شده و برای اولین بار در خرداد ۱۳۸۳ معرفی شد. پلتفرم این بازی مبتنی بر مرورگر هاست و کاربران با استفاده از مرورگر های مختلف می توانند در آن ثبت نام کرده و با دیگر بازیکنان به رقابت بپردازند. ارائه قابلیت بازی به صورت گروهی با دیگر افراد در سراسر نقاط جهان با سطح بالا این بازی را به سرعت محبوب ساخت و به زودی تعداد زیادی از کاربران ایرانی را نیز در گیر خود کرد.

travian5

اگر بخواهیم محبوبیت این بازی را با بازی های امروزی گوشی های هوشمند مقایسه کنیم باید آن را در کنار بازی های پر طرفداری همچون کلش آو کلنز قرار دهیم. اگر چه در آن زمان خرید های آنلاین و اینترنتی جای خود را میان کاربران ایرانی باز نکرده بود، با این حال هزاران کاربر برای خریدن تجهیزات این بازی هزینه های زیادی صرف می کردند و بازار خرید و فروش حساب ها نیز حسابی داغ بود. سرانجام با وضع تحریم های اقتصادی علیه ایران سایت بین المللی و فارسی بازی در تاریخ ۲۱ دی  ۱۳۹۱ به دلیل خروج حجم عظیمی از منابع ارزی توسط کاربران برای خرید تجهیزات درون بازی از سوی کارگروه مبارزه با مصادیق محتوای مجرمانه مسدود شد.

خبر خوش برای علاقه مندان به این بازی این است که پس از گذشت ۴ سال از این قضیه نسخه بین المللی و انگلیسی آن در فروردین سال جاری مجددا فعال شد. همچنین هفته گذشته سایت نسخه رسمی و فارسی آن فعال گردید و با اعلام دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را از روز ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ مجددا آغاز کرد.

هم اکنون علاقه مندان به این بازی آنلاین با مراجعه وب سایت آن قادرند حساب کاربری جدید ساخته و به رقابت با دیگر کاربران بپردازند.

منبع: کلیک۲ دیدگاه

سعید

بازیه جالبیه ولی کاش بعد از حمله کل ساختمونات نابود نمیشدن

Mofswd

این بازی دنیای ما بود .
این بازی دنیای خیلیا بود .
انقدر پیچیدس ک هنوز بعد از ۵ سال بازی به جرات میتونم بگم خیلی چیزاشو نمیدونم.
این یه بازییه ک خیلیامون تا اخره عمر بهش معتادیم …

دیدگاه ها:

 1. سعید گفت:

  بازیه جالبیه ولی کاش بعد از حمله کل ساختمونات نابود نمیشدن

 2. Mofswd گفت:

  این بازی دنیای ما بود .
  این بازی دنیای خیلیا بود .
  انقدر پیچیدس ک هنوز بعد از ۵ سال بازی به جرات میتونم بگم خیلی چیزاشو نمیدونم.
  این یه بازییه ک خیلیامون تا اخره عمر بهش معتادیم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *