همه چیز درباره افزایش کیفیت ویدیو در آیفون

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به این موضوع که چطور سرعت و وضوح تصویر فیلم‌برداری را در آیفون تغییر دهیم.

کلیک – اگر گوشی آیفون ۶ یا مدلی جدیدتر از آن را دارید شما می‌توانید سرعت و وضوح تصویر (Resolution) ویدیوهایی را که توسط گوشی خود ضبط می‌کنید، تغییر دهید. هم‌چنین می‌توانید این تغییرات را بر روی ویدیوهای آهسته (slow motion) که توسط گوشی خود ضبط می‌کنید، اعمال نمایید. اگر هدف شما این است که در مصرف حافظه گوشی خود صرفه‌جویی کنید و به کیفیت ویدیو خود چندان اهمیت نمی‌دهید، پایین آوردن وضوح تصویر می‌تواند در رسیدن به این هدف به شما کمک کند. اما اگر به دنبال ضبط ویدیوهایی با کیفیت بالا هستید تغییر تنظیمات گوشی برای دست یافت به این خواسته شما، سبب خواهد شد تا فضای بیشتری از حافظه مصرف شود. همه چیز بستگی به تصمیم شما دارد.

متاسفانه، امکان تغییر تنظیمات از طریق نرم‌افزار دوربین امکان‌پذیر نیست. برای این منظور باید وارد بخش تنظیمات (setting) شوید تا تغییرات لازم را انجام دهید.

برای این کار ابتدا وارد بخش تنظیمات شده، مقداری به پایین صفحه بیایید و سپس گزینه Photos & Camera را انتخاب کنید.

تنظیمات آیفون

در صفحه Photos & Camera گزینه Record Video را انتخاب کنید.

تنظیمات آیفون

در صفحه Record Video وضوح تصویر و هم‌چنین سرعتی که می‌خواهید بر اساس آن ویدیو شما ضبط شود، تعیین کنید. به صورت پیش‌فرض، ویدیوها در آیفون با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل و ۳۰ فریم در ثانیه ضبط می‌شوند. به طور کلی می‌توان گفت هر چه‌قدر میزان وضوح تصویر بالاتر باشد کیفیت ویدیو شما نیز بالاتر خواهد بود. این قضیه به خصوص در صفحه نمایش‌های بزرگ به خوبی احساس می‌شود. علاوه بر این اگر گوشی شما دارای صفحه نمایش ۴K باشد، دیدن ویدیوهای ۴K در این صفحه نمایش‌ها می‌توانند فوق العاده جذاب باشند. البته در نظر داشته باشید که نباید از دوربین‌های ۴K که در گوشی‌ها تعبیه شده‌اند انتظار داشت تا دقیقا ویدیویی با همین کیفیت ضبط کنند.

همیشه به یاد داشته باشید که در صورت وجود دو ویدیو با کیفیت وضوح یکسان، آن ویدیویی کیفیت بالاتری خواهد داشت که FPS ( تعداد فریم در ثانیه) آن بیشتر است. تنها ایرادی که در این جا وجود دارد میزان فضای حافظه اشغال شده است که اصولا هر چه کیفیت ویدیو شما بالاتر باشد فضای بیشتری از حافظه شما اشغال خواهد شد. سیستم‌عامل iOS در بخش Record Video اطلاعات مفیدی در این‌باره در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کاربران می‌توانند در پایین این صفحه مشاهده کنند که هر دقیقه از ویدیو (با کیفیت‌های مختلف) چه میزان فضا اشغال می‌کند.

تنظیمات آیفون

علاوه براین شما می‌توانید کیفیت ویدیوهایی را که به صورت آهسته (Slow motion)  ضبط می‌کنید، تنظیم نمایید. برای این کار با دیگر به صفحه Photos & Camera باز گردید و گزینه Record Slo-mo را انتخاب کنید.

تنظیمات آیفون

در این قسمت تنها امکان دو انتخاب وجود دارد. گزینه اول کیفیت ویدیو شما را از حالت پیش فرض که ۷۲۰ پیکسل است به ۱۰۸۰ پیکسل افزایش خواهد داد و تعداد FPS را نیز به ۱۲۰ فریم در ثانیه خواهد رساند که  ضبط ویدیویی با این میزان FPS باعث اشغال فضای زیادی از حافظ شما خواهد شد. در این روش در حالی که ویدیوی خروجی بسیار شفاف‌تر به نظر می‌رسد اما شما مقداری از لطافت موجود در ویدیو خود را از دست خواهید داد. پیشنهاد می‌کنیم هر دو گزینه را امنحان کنید و ببینید که کدام‌ یک از این دو کیفیت بهتری را بر اساس موضوع و موقعیت فیلم‌برداری به شما ارائه می‌دهند.

تنظیمات آیفون

این تمام کارهایی بود که باید انجام می‌دادید. تنظیم میزان سرعت و وضوح تصویر ویدیویی که ضبط می‌کنید، می‌تواند به شما کمک کند تا این که در حافظه خود حداکثر صرفه‌جویی ممکن را انجام دهید یا ویدیو خود را با حداکثر کیفیت ممکن ضبط نمایید. اگر هم نگران هر دو مسئله هستید بنابراین بهتر است تنظیم متعادلی را انتخاب کنید.

منبع: howtogeekبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *