مبدع شبکه جهانی وب خواستار حفظ حریم خصوصی بیشتر در اینترنت شد

|
۰ دیدگاه

این هفته رهبران تکنولوژی جهان در سان فرانسیسکو گرد هم آمدند. در این گردهمایی، تمرکز و صحبت اصلی در رابطه با موضوع حفظ امنیت، تمرکز زدایی در اینترنت و سانسور کم‌تر اطلاعات در فضای اینترنت بود. همچنین بر حفظ حریم خصوصی بیشتر در فضای اینترنت تأکید شد.

به گزارش کلیک، تمرکز اصلی این رویداد که با نام اجلاس تمرکز زدایی وب برگزار شد، بیشتر بر موضوع باز گذاشتن فضای وب بود. در این اجلاس به این نکته اشاره شده است که وب می‌تواند بستری برای عدم پیگیری و دنبال نکردن افراد و سانسورنشدن اطلاعات از طریق دولت‌ها، باشد.

در بین سخنرانان این اجلاس، افراد مشهوری از جمله تیم برنرزلی، مبدع شبکه جهانی وب در سال ۱۹۸۹،حضور داشتند. وی در گفتگو با نیویورک تایمز در خصوص کاستی‌های شبکه جهانی وب در مقابل دسترسی دولت‌ها به اطلاعات قرار داده شده بر روی آن، گفته است که دولت‌‌ها آنچه که مردم می‌بینند را کنترل می‌کنند و در واقع مکانیسمی برای نحوه تعامل افراد ایجاد کرده اند. همچنین برنرزلی اضافه کرده است که گرچه این نظارت تا حدودی خوب و لازم است اما جاسوسی افراد، مسدود کردن وب سایت‌ها، دست‌کاری محتوایی که افراد روی وب قرار می‌دهند و راهنمایی افراد به وب‌سایت‌های غیرمرتبط با آنچه در وب جستجو می‌کنند از جمله موضوعاتی هستند که ایده اصلی طراحی صفحات وب مبنی بر کمک به مردم برای اطلاع رسانی را تضعیف می‌کند.

همچنین در این اجلاس در خصوص پرداخت‌های الکترونیک از طریق وب نیز صحبت شد. از موضوعات مورد بحث در این زمینه می‌توان به استفاده از روشی جدید برای خریدهای اینترنتی اشاره کرد که با استفاده از آن کاربران مجبور به وارد کردن اطلاعات کارت‌های اعتباری خود برای خرید‌های اینترنتی نیستند.

برنرزلی در گفتگو با نیویورک تایمز به این نکته نیز اشاره کرده است که امروزه تنها مبنع درآمد برای برخی از کاربران، تبلیغات تحت وب‌سایت‌های گوناگون است و لذا توجه به ایجاد قابلیت‌هایی برای کاربران، جهت کنترل بیشتر بر روی صفحات تبلیغاتی از اهیمت زیادی برخوردار است.

ازنظر برنرزلی، اکثر مردم تصور می‌کنند باید با ماشین بازاریابی در تعامل باشند که همه چیز را به‌صورت رایگان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. حتی اگر از لو رفتن اطلاعات شخصیشان و یا اطلاعات کارت‌های اعتباریشان بترسند. همچنین او عقیده دارد که تمرکز زدایی از اینترنت قبلا انجام شده است و اکنون به چیزی بیش از موتور جستجو نیاز است.

منبع: nypost

0 پسندیده شده
سمیه شماعی زاده
لیسانس کامپیوتر گرایش نرم افزار و لیسانس زبان انگلیسی و ارشد زبانشناسی رایانشی یا مهندسی پردازش زبان طبیعی هستم. عاشق دنیای کامپیوتر و یادگیری زبانهای جدید هستم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.