انتشار سه ویدئوی جالب از پروژه تانگوی گوگل و قابلیت‌های شگفت‌انگیز آن

|
۰ دیدگاه

پنجشنبه‌شب گذشته، لنوو از شاهکار جدید خود یعنی Phab2 Pro که اولین گوشی جهان با قابلیت پشتیبانی از پروژه تانگوی گوگل است، رونمایی کرد. اما تانگو چیست؟ پروژه تانگو به عنوان یک پلتفرم مبتنی بر دوربین به گوشی اجازه می‌دهد که موقعیت خود را با ایجاد یک نقشه سه‌بعدی از فضاهای داخلی درک کند. پروژه تانگو، گوشی Phab2 Pro لنوو را قادر می‌سازد تا با محاسبه فضا و ابعاد اتاق و تعیین موقعیت خود، اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی و افزوده را با کیفیت بسیار بهتری اجرا نماید.

ویژگی برجسته Phab2 Pro دوربین‌های آن هستند. سه تا از این دوربین‌ها در پشت گوشی قرار دارند، اولی یک دوربین ۱۶ مگاپیکسلی RGB، دومی یک دوربین عمق سنج و سومی نیز یک دوربین ردیابی حرکت است که به کمک بیمر مادون قرمز خود و لنزهایی موسوم به fish-eye، استفاده از قابلیت‌های ویژه تانگو را امکان‌پذیر می‌کند.

tango-features-

به گزارش کلیک، گوگل به تازگی سه ویدئوی جدید منتشر کرده است که قابلیت‌های پروژه تانگو را به نمایش می‌گذارند. پروژه تانگوی گوگل قطعا یک پروژه بسیار خلاقانه و بی‌نظیر بوده که در طول چند سال اخیر به طور چشم‌گیری بهبود یافته است. اشکال خاصی از اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده را می‌توان به کمک گوشی‌های اندرویدی ساده اجرا کرد، اما تانگو، تجربه واقعیت افزوده را به کمک تراشه‌ها و سنسورهای سه‌بعدی که قادر به ردیابی حرکت و ایجاد نقشه‌های عمقی از فضا هستند، دچار تحول اساسی کرده است.

اولین ویدئو دو پسربچه را نشان می‌دهد که در حال بازی در خانه و همچنین یک موزه هستند. آن‌ها سپس تجارب واقعی خود را به کمک تانگو و واقعیت مجازی شبیه‌سازی می‌کنند.

ویدئوی دوم نیز یک مادر و دختر را نشان می‌دهد که در حال بازسازی دکوراسیون اتاق خود هستند. آن‌ها از تانگو برای انتخاب و جانمایی یک تخت در یک اتاق خالی استفاده می‌کنند.

در سومین ویدئو هم یک پدر و دختر نشان داده می‌شوند که به کمک تانگو و قابلیت آن برای درک اطلاعات عمقی، در حال دومینوبازی به صورت واقعیت افزوده هستند.

با گذشت زمان قطعا شاهد افزوده شدن اپلیکیشن‌ها و بازی‌های بیشتری به پروژه تانگو خواهیم بود.

منبع: Androidauthority

0 پسندیده شده
مصطفی افخمی
یک گیک به تمام معنای فناوری (البته به نظرم فن‌شناسی واژه مناسب‌تریه!) که تمام تلاشم اینه شما رو در لبه شکافنده دنیای فناوری مخصوصا صنعت آی‌سی‌تی نگه دارم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.