کاهش ۴ برابری تعرفه اتصال به سایت های داخلی

|
۰ دیدگاه

شبکه ملی اطلاعات به هیچ عنوان محدودیت به دنبال نداشته و در زمان استفاده از آن، کاربر نهایی اصلا احساس نمی‌ کند از یک شبکه داخلی یا خارجی استفاده می ‌کند.

به گزارش کلیک، ابوالحسن فیروزآبادی در خصوص تعرفه استفاده از خدمات شبکه ملی اطلاعات گفت: هزینه دسترسی به محتوای داخلی اینترنت تا پایان سال جاری چهار برابر کاهش خواهد یافت. تعرفه و هزینه استفاده از خدمات شبکه ملی اطلاعات، نصف تعرفه استفاده از اطلاعات مشابه سایت‌های خارجی خواهد شد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: با راه ‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، کیفیت و سرعت خدمات در مقایسه با خدمات مشابه خارجی بهتر و بیشتر می ‌شود. این شبکه، مستقل و با مدیریت داخلی ارتباطات داخل کشور است و قابلیت اتصال به شبکه‌ های جهانی را نیز دارد.

وی ضمن تاکید بر تعرفه ارزان تر استفاده از شبکه ملی اطلاعات برای محتوای داخلی، افزود: شبکه ملی اطلاعات به هیچ عنوان محدودیت به دنبال نداشته و در زمان استفاده از آن، کاربر نهایی اصلا احساس نمی‌ کند از یک شبکه داخلی یا خارجی استفاده می ‌کند.

او تاکید کرد: اقدامات خوبی در حوزه فنی شبکه ملی اطلاعات صورت گرفته است. نخستین مرکز تبادل داده ٢٧ اردیبهشت امسال در تهران افتتاح شد که ترافیک این مرکز از ۲۵ گیگابیت بر ثانیه فعلی به ۸۰ گیگابیت بر ثانیه تا آخر خرداد می‌ رسد.

فیروزآبادی اضافه کرد: تا پایان این هفته نیز مراکز تبادل ترافیک در شیراز و تبریز هم راه ‌اندازی می‌شود و همه عرضه‌ کنندگان خدمات و محتوای اطلاعاتی در داخل کشور در چارچوب این شبکه کار می ‌کنند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد: همه اپراتورها، بخش بزرگی از FCPها و دو دانشگاه به این شبکه متصل شده اند و امیدواریم تا هفته آینده بانک‌ ها هم به این شبکه متصل شوند.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.