چگونه کیفیت صدای گوشی هوشمند خود را تقویت کنیم؟

این یک حقیقت شناخته شده است که وقتی موضوع کیفیت مناسب صوتی یا حتی نرم افزار پخش موسیقی پیشرفته پیش می آید، بلندگوی اکثر گوشی های هوشمند فاقد آن هستند. در ادامه همراه ما باشید تا این مشکل را برای همیشه مرتفع کنید.

کلیک – بنابراین قابل درک است که کاربران گوشی های هوشمند به دنبال یافتن روش های جایگزین برای رسیدن به بهترین کارایی صوتی برای گوشی های خود باشند. اگر این مسئله درباره شما هم صدق می کند، در این جا چند نکته وجود دارد که شما باید برای بهبود تجربه صوتی دستگاه اندرویدی خود در نظر بگیرد:

تنظیمات صوتی دستگاه خود را بررسی کنید
شما می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات دستگاه اندرویدی خود به سادگی تجربه صوتی خود را بهینه سازی کنید. متاسفانه، همه گوشی های هوشمند دارای این ویژگی نیستند، بنابراین این گزینه نمی تواند برای همه سودمند باشد. اگر دستگاه شما دارای این ویژگی است شما قادر خواهید بود تا در هر زمان سریعاً تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید.
کاربرانی که دستگاه سامسونگ آنها دارای ویژگی TouchWiz است می توانند به قسمت تنظیمات و بخش صدا رفته و روی تنظیمات صوتی لمس کنند و گزینه های گوناگون برای استفاده در بهینه سازی تجربه صوتی را مشاهده کنند.
ویژگی MIUI شرکت Xiaomi یک گزینه ارتقاء دهنده برای زمان هایی که از هدفون استفاده می کنید پیشنهاد کرده است. شما می توانید انتخاب کنید که آیا حالت هدفون معمولی را می خواهید یا حالت هدفون های داخل گوش.
دستگاه های سونی دارای ویژگی Xperai UI ، بعلاوه یک اکولایزر به همراه ویژگی ClearAudio در داخل تنظیمات هستند.
بر روی گوشی هایSense UI HTC شما می توانید با سیستم صوتی BoomSound کار کنید، در حالی که تجربه صوتی شما می تواند بر روی حالت های Stock Android، Oxygen و Optimus در قسمت تنظیمات ارتقاء یابد.

یک نرم افزار پخش موسیقی بهتر نصب کنید
اگر گزینه های بالا مورد پسند شما نبود، می توانید نرم افزار پخش موسیقی پیش فرض را با نرم افزار دیگری که دارای ویژگی های بهتر و کنترل های صوتی بیشتر باشد جایگزین کنید. نرم افزارهای پخش موسیقی متعددی بر روی فروشگاه Play Store در دسترس هستند، برای نمونه شما می توانید Poweramp یا Equalizer+ را امتحان کنید. این دو نرم افزار پخش موسیقی دارای قابلیت افزایش باس، پیش تنظیم ها، تغییرات صوتی و موارد دیگر هستند.
شما در نرم افزار Equalizer+ یک اکولایزر پنج باندی خواهید یافت، در حالی که Poweramp یک اکولایزر ۱۰ باندی برای تنظیمات اضافه ارائه می کند. در اختیار داشتن تمام ویژگی های عالی می تواند برای شما هزینه داشته باشد، اما این هزینه ارزش آن را دارد که تمام این ویژگی ها را در کنترل خود داشته باشیم.

یک اکولایزر نصب کنید
غیر از دستگاه های سونی و گوشی OnePlus 2، اکثر گوشی ها کنترل های صوتی پیش فرضی را ارائه می کنند که چندان فراگیر نیستند. اگرچه این دو گوشی دارای یک اکولایزر استاندارد هستند، اما عملکردهای آنها فقط برای صداهایی که از طریق نرم افزار پیش فرض آنها پخش می شوند قابل دسترسی هستند و نه در هیچ نرم افزار دیگری.
بنابراین توصیه می شود که در فروشگاه Play Store به دنبال یک اکولایزر مناسب باشید. به عنوان یک پیشنهاد شما می توانید Bass Booster یا Music Volume EQ را امتحان کنید.

مکان قرارگیری بلندگوی دستگاه خود را بیابید
محل خروج صدای دستگاه خود را پیدا کنید، زیرا به شما کمک می کند تا پی ببرید که ریشه مشکل کجاست. برای مثال، اگر کیفیت صدای دستگاه شما پایین است یا بی کیفیت است این احتمال وجود دارد که بلندگوهای آن توسط چیزی مسدود شده باشند.
وقتی بدانید که دستگاه اندرویدی شما دارای بلندگوهایی در جلو، عقب یا حتی در زیر آن است می توانید با نوع قرار دادن دستگاه خود بهترین بهره وری را از بلندگوهای آن داشته باشید. برای مثال، از نگه داشتن دستگاه از جایی که بلندگوها قرار دارند پرهیز کنید و همیشه مطمئن شوید که آنها رو به روی شما قرار دارند، تا این که بتوانید از بهترین تجربه صوتی بهره مند شوید.

از هدفون استفاده کنید
این جا جایی است که یک جفت هدفون مناسب می تواند تفاوت ایجاد کند و هزینه زیادی هم متحمل نمی شوید.

تن صدای بلندگو را ارتقاء دهید
برای کسانی که دستگاه اندروید خود را روت کرده اند گزینه های متعدد نرم افزاری برای این مسئله وجود دارد. این نرم افزارها با کمی تغییرات جرئی قادر به ارائه روش های کنترل صدای بالاتری نسبت به سیستم صوتی دستگاه اندروید شما هستند. اگر دستگاه شما روت نشده است هنوز هم چند ترفند وجود دارد که می تواند مفید باشد.
برای مثال، شما می توانید گوشی خود را در گوشه قرار دهید و خروجی بلندگو را به سمت آن بچرخانید تا لرزش صدای بلندتر و بم تری نسبت به دیگر نقاط اتاق تولید شود. همچنین می توانید گوشی خود را در یک ظرف یا جعبه خالی یا حتی یک کاسه قرار دهید تا این که صدا به ناگهان بلندتر شود.

منبع:msnبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *