اینترنت ۲۰ مگابیت بر ثانیه برای ایرانیان

سرعت چشمگیر دنیای اطلاعات و نیاز روزافزون مردم به دسترسی شبکه ها، همراه با توسعه و ارائه کیفیت مناسب شبکه های ملی، از دغدغه های حوزه فناوری اطلاعات است.

به گزارش کلیک، برات قنبری، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: توسعه شبکه های دسترسی با سرعت و کیفیت مناسب، پهن باند، جهت پاسخگویی به نیازهای فعلی و آتی متقاضیان و کاربران امری ضروری است.

قنبری افزود: هدف این پروژه، ایجاد شبکه پهن باند ملی، امن و پایدار با قابلیت دسترسی حداقل ۲۰ مگابیت برثانیه برای مردم بر بستر شبکه ملی اطلاعات است.

وی تو ضیح داد: افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به شبکه ملی اطلاعات به ۲۰ مگابیت در ثانیه و حمایت از توسعه مراکز داده و شبکه توزیع محتوا در چارچوب اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

او توسعه شبکه های دسترسی با سرعت و کیفیت مناسب را با توجه به نیاز روزافزون کشور به برقراری و توسعه شبکه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه مستمر تکنولوژی های ارتباطی، ارائه خدمات نوین مبتنی بر شبکه های اینترنتی، گسترش تقاضای آحاد مردم جهت دریافت خدمات به صورت الکترونیکی و نیز رشد چشمگیر دسترسی کاربران به اینترنت در سال های اخیر، ضروری دانست.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: به علت تاثیر شگرف و غیر قابل اجتناب ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان پیشران توسعه بر اقتصاد، فرهنگ و اجتماع، توسعه و رشد پهن باند در تمامی مناطق کشور به صورت متوازن امری بدیهی است.

قنبری بیان کرد: مهمترین اقدام در این راستا، ایجاد و توسعه شبکه دسترسی مبتنی بر فناوری های نوین، ایجاد و توسعه شبکه زیرساخت بر بستر IP، حمایت از توسعه مراکز داده داخلی و شبکه توزیع محتوا، توسعه شبکه مترواترنت استانی، توسعه امنیت شبکه و حمایت از صیانت اجتماعی و پدافند غیر عامل است.

وی اظهار داشت: امکان دسترسی خانوارها به پهن باند، سرعت دسترسی مشترکان پهن باند، افزایش ظرفیت ذخیره سازی داده در داخل کشور از جمله شاخص های قابل اندازه گیری این پروژه هستند، منابع مالی مورد نیاز اجرای این پروژه طبق برآورد سرمایه گذاری پنج ساله بالغ بر ۵۳۰ هزار میلیارد ریال است که بیش از ۷۰ درصد آن توسط بخش غیر دولتی اجرا و سرمایه گذاری خواهد شد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *