خداحافظی با گردش‌به‌چپ در رانندگی با اپلیکیشن Waze

اپلیکیشن Waze یک ویژگی جدید برای کاهش گردش‌به‌چپ ارائه می‌کند. این ویژگی که اکنون در لس‌آنجلس در دسترس است، مسیرهای بدون گردش‌به‌چپ را شناسایی می‌کند.

به گزارش کلیک، گردش‌به‌چپ مسئول میلیون‌ها تصادف در طول سال است. UPS، کامیون قهوه‌ای شرکت تحویل در سال ۲۰۰۴ از گردش‌به‌چپ منع شده است و از آن زمان بیش از ۱۰ میلیون گالن سوخت صرفه‌جویی کرده و احتمالا جان‌های بسیاری را نجات داده است.

اکنون Waze اپلیکیشن برنامه ترافیک گوگل، قرار است یک ویژگی جدید ضد گردش‌به‌چپ برای رانندگان لس‌آنجلس ارائه دهد. ویز مسیرهایی را جستجو می‌کند که نیاز به گردش‌به‌چپ نداشته باشد و هنگامی‌که آن را پیدا کرد محاسبه می‌کند که آیا زمان بیشتری می‌برد یا خیر. این ویژگی اکنون در دسترس و روز جمعه اعلام‌ شده است.

google_waze3

کاربرانی که این ویژگی را دوست ندارند به‌راحتی می‌توانند آن را خاموش کنند. برای خاموش کردن آن باید به گزینه “Difficult Intersections” مراجعه کنند.

برای سایر افراد در مکان‌های دیگر نیز ویز قول داده است به‌زودی این ویژگی را فعال کند. هدف این ویژگی کاهش میزان تقاطع‌ها است نه اینکه کاملا از بین بروند.

چرا ساخت این ویژگی آن‌قدر طول کشید؟  ویز گفت آن‌ها مشغول همکاری با مقامات لس‌آنجلس بوده‌اند که به آن‌ها در تهیه نقشه یاری کنند. و ازآنجا که نیاز به همکاری محلی داشته‌اند کار کمی کند پیش رفته است. نیو اورلئان شهر بعدی است.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *