دوازده شیوه برای ارتقای کامپیوتر و فضای کار

شما تمام روز سخت مشغول کار هستید و خدمات بسیاری را به وسیله میز کوچک قدیمی و کامپیوتر مورد اطمینانتان به جهان ارائه می‌دهید. با این حال پس از گذشت زمان از این میز و کامپیوتر سودمند استفاده‌های ساده‌ تر و کمتری می‌شود؛ اما این همراه همیشگی شما شایستگی وضعیت بهتری را دارد. خودتان هم استحقاق بهترین‌ها را دارید! به این می‌گویند توجه به خود. کاری که بیش‌تر ما آن را انجام نمی‌دهیم. اما دیگر کافی است.


کلیک – ما در اینجا شما را با برخی از کارهایی که می‌توانید برای ارتقای کامپیوتر و فضای کاری خود انجام دهید آشنا خواهیم کرد.
در ابتدا بیایید در مورد مرتب کردن وسایل و دور ریختن اضافات و کارآمد کردن فضا یا هر چیزی که می خواهید نام آن را بگذارید بپردازیم. همان طور که خودتان هم می دانید به‌هم‌ریختگی و شلوغی خوب نیست. اما واقعا می‌دانید مرتب کردن فضا چه سودی دارد؟ سعی کنید کارتان را با چندین منبع مفید درباره سازماندهی فضا شروع کنید.

از شر کابل های فرسوده یا آسیب دیده خلاص شوید

آیا تعداد زیادی کابل‌های شارژی که فرسوده شده‌اند دارید؟ یک دقیقه وقت بگذارید و همه کابل هایتان را بررسی کنید تا ببینید چه آسیب هایی دیده اند. این روزها می توانید کابل های ارزان قیمت کامپیوتر را تقریباً از هر جایی خریداری کنید. در ویدئویی که در اینترنت منتشر شده می توانید ببینید که یک کابل فرسوده چگونه می‌تواند قوس‌های الکتریکی ساطع کند. چند برگه کاغذ روی آن بگذارید و آن‌ها را به حال خود رها کنید؛ قبل از پایان شب در حال پذیرایی از مأموران آتش نشانی با قهوه خواهید بود. ۱۰ یا ۲۰ دلار برای چند کابل جدید خرج کنید. این‌کار یک بیمه آتش‌سوزی ارزان‌قیمت است.
۳

۴

زمانی که از کابلها استفاده نمی‌کنید از آنها بهتر نگهداری کنید

ما در یک جهان متصل به هم زندگی میکنیم. اما چرا باید در این جهان این همه کابل وجود داشته باشد؟ بسیاری از آن‌ها فقط گاهی اوقات استفاده می‌شوند. پس با این کابل‌ها بین فواصل زمانی که از آن‌ها استفاده نمی کنیم چه باید کرد؟ آیا باید آن‌ها را در یک کشو چپاند؟ همه آدم‌ها این کار را انجام می دهند. اما به شما که خواننده این مطلب هستید، می‌گوییم با آن‌ها چه کنید. می‌توانید برای نگهداری کابل‌ها، یک محفظه نگهداری کابل از پیش ساخته شده تهیه کنید یا کارهایی خلاقانه مثل پیچیدن کابل ها و گذاشتن آن‌ها در بسته‌های جعبه خالی دی وی دی انجام دهید یا آن‌ها را بپیچید و در لوله‌های خالی دستمال توالت قرار دهید. این اقدامات قابل اجرا هستند. کافی است به جای کیف پول از مغزمان استفاده کنیم.
۳

بقیه کابل های کامپیوتر را مرتب کنید

ما در حال صحبت درباره کابل هایی هستیم که همیشه متصل هستند. همه ما از داشتن میزی که کابل‌ها دور آن پخش شده‌اند و صحنه ای شبیه به کلاف‌های در هم پیچیده را ایجاد کرده‌اند، دچار عذاب وجدان هستیم. این آشفتگی زندگی را دشوار می‌کند. اما می‌توانید کابل‌های کامپیوترتان را به سرعت و به صورت رایگان سازماندهی کنید. برای برچسب زدن روی کابل‌هایتان از برچسب‌های نان استفاده کنید تا بدانید جای هر کابل کجا است. کامپیوتر خود را با استفاده از چند سه راهی ارتقا دهید و تا استفاده از یک سه راهی هم پیش بروید؛ با انجام این کار همه کابل ها قابل کنترل خواهند بود و از وسایل برقی‌تان در برابر نوسانات ناگهانی برق محافظت خواهد شد. احتمالاً باید چند بست کمر بندی، بست مارپیچ یا بست قلاب دار (ولکرو) داشته باشید که بلا استفاده هستند. از آن‌ها به نحو احسن استفاده کنید.
۴

کاری کنید که به نظر برسد کابلی به کامپیوترتان وصل نیست

برای سازماندهی کردن کابل‌های کامپیوترتان یک گام فراتر بروید و همه کابل‌ها را پنهان کنید. کاری را انجام دهید که بچه ها در مواقعی که جایی را به هم می ریزند انجام می دهند؛ آن‌ها آشفتگی به وجود آمده را مخفی می کنند. اگر کابل‌ها را سازماندهی کنید نیمی از راه را رفته اید. دسته ای از کابل ها را داخل یک جعبه انشعاب بگذارید. می‌توانید از گیره‌های نگهدارنده سیم با برند ۳M نیز استفاده کنید. یک نکته جالب درباره آن‌ها این است که بعداً می‌توانید بدون به جا گذاشتن هیچ گونه اثری، آن‌ها را درآورید. شاید هم بهتر باشد که همه کابل ها را در یک داکت با شیارهای باز برای قرارگیری کابل‌ها که دارای سرپوش نیز هست استفاده کنید.
به نصب محافظ برق جدید، زیر میز یا هر جای دیگری که در دست و پا نباشد فکر کنید. نمی دانید پیچ‌ها را کجا قرار دهید؟ محافظ برق را به آرامی در یک دستگاه کپی قرار دهید و از آن کپی بگیرید. حالا شما قالبی را به دست آورده اید که کاملاً با مقیاس هماهنگی دارد. چند سوراخ در قالب در جایی که باید پیچ‌ها را قرار دهید ایجاد کنید. قالب را بچرخانید و آن را با نوار به سطح، یعنی جایی که می‌خواهید محافظ برق را نصب کنید ببندید. پیچ‌ها را دقیقاً جایی قرار دهید که قالب نشان می‌دهد. قالب را جدا و محافظ برق را نصب کنید. تمام شد. این کار تقریباً همین‌قدر سریع انجام می شود. حالا که مقداری فضا برای حرکت دارید و برای راه رفتن مشکلی ندارید بیایید به دیگر اقداماتی که می‌توانید در جهت ارتقاء کامپیوتر و فضای کاری در ادامه اقدامات قبلی انجام دهید نگاهی بیندازیم.

یک نمایشگر دیگر اضافه کنید

در طول چند سال گذشته قیمت نمایشگرهای بسیار کاهش یافته است و این موضوع باعث می‌شود اضافه کردن نمایشگر مقرون‌به صرفه باشد. می‌توانید دو نمایشگر ۲۲ اینچی را با قیمت ۳۰۰ دلار تهیه کنید. اگر قبلا این‌کار را نکرده‌اید نگران نباشید. ما به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید متوجه شوید آیا کامپیوتر شما از دو نمایشگر پشتیبانی می‌کند یا خیر و اگر پشتیبانی می‌کند چگونه یک نمایشگر دیگر اضافه کنید.
بنابه گزارشی با نام بازار نمایشگرهای چندگانه و نگرش مصرف‌کنندگان، اضافه کردن یک نمایشگر ثانویه بازدهی را تا ۴۲ درصد افزایش می‌دهد. اما در صورتی که این نمایشگر ثانویه میزبان وب‌سایت‌های مزاحمی مثل فیسبوک نباشد!

نگهدارنده مناسب برای نمایشگرهایتان تهیه کنید

شاید فکر کنید دو نمایشگر فضای زیادی روی میزتان اشغال می‌کند. اما مشکلی نیست. پایه یک نمایشگر ۲۲ اینچی ممکن است حتی تا ۱۳۰ سانتی متر مربع فضا روی میز اشغال کند اما پایه نگهدارنده نمایشگر دوگانه تنها ۲۵ سانتی متر مربع فضا اشغال می‌کند و اگر این نگهدارنده از نوع دیواری انتخاب شود هیچ فضایی روی میز اشغال نخواهد شد. بنابراین توصیه مهم ما این است که چه یک نمایشگر، چه دو عدد و چه چند نمایشگر نصب کرده‌اید از یک نگهدارنده مناسب استفاده کنید تا فضای کمتری روی میز اشغال شود. یک نگهدارنده نمایشگر با برند Loctek را می‌توانید با قیمتی زیر ۱۰۰ دلار تهیه کنید. می‌پرسید چرا Loctek؟ علاوه بر قیمت مناسب به مدل Loctek D7A امتیاز ۹ از ۱۰ داده شده است.

کارت گرافیک کامپیوترتان را ارتقا دهید

ممکن است کامپیوترتان از دو نمایشگر پشتیبانی نکند. پس لازم است کار گرافیک کامپیوترتان را ارتقا دهید. علاوه بر این اگر کمی بیشتر خرج کنید متوجه افزایش سرعت عالی در رندر شدن ویدیوها می شوید. اما همیشه هم لازم نیست پول هنگفت خرج کنید بلکه برای مثال با ۲۰۰ دلار می‌توانید یک کارت گرافیک EVGA GeForce GTX960 تهیه کنید که واقعا کارت گرافیک خوبی است. اگر تا به حال این‌کار را نکرده‌اید می‌توانید در مورد خرید کارت گرافیک مناسب مطالب مختلفی بخوانید.

تعداد رم‌های خود را افزایش دهید

افزایش تعداد رم کامپیوتر یا لپ‌تاپ دارای فرآیندی ساده بوده و همچنین مقرون‌بصرفه است. حتی امکان افزایش تعداد رم لپ‌تاپ نیز وجود دارد. اگر سرعت کامپیوترتان کند شده است لازم است برای افزایش سرعت آن اقدام کنید و در این میان افزایش رم تاثیر بسزایی دارد. با قیمتی نزدیک به ۳۰ دلار و صرف ۳۰ ثانیه وقت می‌توانید رم لپ‌تاپ یا کامپیوتر را از از ۸ گیگابایت به ۱۶ گیگابایت ارتقا دهید.

‌‌تعویض هارد دیسک و جایگزینی آن با دیسک حالت جامد (SSD)

زمان آن فرا رسیده است که از هارد دیسک قدیمی‌تان (HDD) دل بکنید و آن را با یک درایو حالت جامد سریع جایگزین کنید. مدتی است که قیمت درایو حالت جامد در حال کاهش است، پس مقرون‌بصرفه به نظر می‌رسد.
لزومی ندارد که حتما HDD را خارج کنید و آن را با SSD جایگزین کنید. اگر کامپیوتر شما از نوع رومیزی است راه بهتر این است که هر سخت افزار را روی آن نصب کنید و سپس ویندوز و برنامه‌ها را روی SSD اجرا کنید و برای نگهداری طولانی مدت فایل‌ها یا بک‌آپ‌ها از HDD استفاده کنید. تمام چیزی که نیاز دارید ۶۰ دلار پول است و چند ساعت زمان برای نصب ویندوز و برنامه‌ها. با این‌کار سرعت بوت افزایش پیدا می‌کند و در کنار از فضای ذخیره سازی بالا نیز برخوردار می‌شوید.

صفحه‌کلید و ماوس بی سیم تهیه کنید

چه لپ‌تاپ داشته باشید و چه کامپیوتر رومیزی، استفاده از صفحه‌کلید و یا ماوس بی سیم تغییرات چشم‌گیری ایجاد می‌کند چراکه می‌توانید از همان عملکردها بدون وجود سیم‌های مزاحم برخوردار شوید. اگر لپ‌تاپ دارید استفاده از صفحه‌کلید و ماوس بی سیم همراه با دو نمایشگر رومیزی باعث به‌وجود آمدن انعطاف‌پذیری بالایی می‌شود. با این‌کار لپ‌تاپ شما در حکم یک کامپیوتر رومیزی است و از صفحه‌نمایش بزرگ و عالی برخوردار می‌شود. هنگام رفتن به مسافرت نیز می‌توانید به‌راحتی لپ‌تاپ را از این تجهیزات جدا کرده و همراه خود ببرید. هزینه خرید یک صفحه‌کلید و ماوس بی سیم حدود ۴۰ دلار است.

کیس کامپیوترتان را تغییر دهید

ساعت‌های زیادی از روزتان را پشت کامپیوتر صرف می‌کنید پس کمی شخصی‌تر کردن آن ایده جالبی است. با کمی مهارت و چند عدد سخت‌افزار می‌توانید کامپیوتر خود را شخصی سازی کنید و آن را از پایه به میل خود تغییر دهید. می‌توانید برای به‌دست آوردن ایده چند ویدیو تماشا کنید. می‌توانید از کامپیوترهایی که بلااستفاده هستند نیز استفاده کنید و رک سرور خودتان را داشته باشید!

فضای اتاقتان را تغییر دهید

فضای اتاقتان متعلق به شما است و ساعت‌ها در آن وقت می‌گذرانید. فکر نمی‌کنید حق دارید آن را طبق سلیقه خودتان تغییر دهید؟ می‌توانید در اتاقتان از نورپردازی‌های زیبا استفاده کنید یا تصاویر مربوط به فیلم یا بازی مورد علاقه‌تان را روی دیوار بکشید. در واقع با کمی رنگ، تعدادی وسایل الکترونیکی ارزان و صرف یک یا دو روز زمان و یک تفکر خلاق می‌توانید فضای کامپیوتری خودتان را بسازید.

برنامه‌تان چیست؟

قصد دارید برای آخر هفته تغییراتی ایجاد کنید؟ می‌خواهید کمی پول خرج کنید و با خرید تجهیزات جدید فضای جدید ایجاد کنید؟ ما پذیرای ایده‌های شما هستیم.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *