برملا شدن ضعف بزرگ گوگل کروم توسط مایکروسافت

اگر از مرورگر گوگل کروم استفاده می‌کنید، ممکن است از تاثیر این اپلیکیشن بر روی باتری لپ تاپ آگاهی داشته باشید. گوگل قبلا قول داده بود که مشکل مصرف زیاد باتری مرورگر خود را برطرف کند، اما تغییرات ایجاد شده نتایج چندانی در بر نداشت.

به گزارش کلیک، مایکروسافت به تازگی در مورد مصرف باتری مرورگرهای مختلف آزمایشی انجام داده است تا میزان بالای مصرف باتری توسط گوگل کروم را به همه ثابت کند.

مایکروسافت برای سنجش میزان مصرف باتری توسط مرورگرهای مختلف دو آزمایش انجام داد. اولین آزمایش در شرایط آزمایشگاهی و برای سنجش عملکرد مروگرهای مختلف در وب ‌سایت‌های مختلف صورت گرفت و در آزمایش دوم نیز مدت زمان پخش ویدیوهای HD توسط هر یک از مرورگرها مورد آزمایش قرار گرفت. گوگل کروم در آزمایش پخش ویدیو فقط چهار ساعت و نوزده دقیقه دوام آورد در حالی که مرورگر مایکروسافت اج توانست زمان هفت ساعت و بیست و دو دقیقه را برای خود ثبت کند.

chrometest2

آزمایش مایکروسافت توانست ثابت کند که در چرخه خودکار باز کردن سایت‌ها، مرور مقالات، تماشای ویدیوهای آنلاین و باز کردن تب‌های جدید، مرورگرهای گوگل کروم، فایر فاکس و اپرا نسبت به مرورگر مایکروسافت اج مصرف انرژی بالاتری دارند. مایکروسافت برای اثبات این موضوع با دلایل بیشتر، به جمع آوری داده‌های سنجش از دور  از میلیون‌ها کامپیوتری که از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند، پرداخت و نشان داد که مرورگرهای مایکروسافت اج و فایرفاکس نسبت به گوگل کروم مصرف انرژی بهینه‌تری دارند.

مشخص است که مایکروسافت تلاش می‌کند کاربران مرورگرهای دیگر را به سمت مرورگر خود جذب کند اما باید بدانید که مرورگر جدید مایکروسافت اج هنوز فاقد برخی از ویژگی‌های گوگل کروم و فایر فاکس است. هنوز افزونه‌های مختلف به مرورگر مایکروسافت اج اضافه نشده است اما با ارائه آپدیت سالانه ویندوز ۱۰ در تابستان امسال، مایکروسافت افزونه‌های جدیدی به مرورگر خود اضافه خواهد کرد. مایکروسافت قول داده که با آپدیت سالانه با کاهش فضای اشغال شده CPU و رم توسط مرورگر، کنترل فعالیت‌های پس زمینه‌ای و آگهی‌های فلش، مصرف انرژی مرورگر خود را بهینه‌تر کند.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *