گوگل با انتشار پستی زمان بازنشسته شدن هر یک از دستگاه های نکسوس را اعلام کرد

مدت زمان پشتیبانی گوگل از هر دستگاه نکسوس چقدر است؟

|
۰ دیدگاه

گوگل اخیرا جدولی را منتشر کرده است که نشان می دهد این شرکت تا چه زمانی برای هر کدام از گوشی های نکسوس به روز رسانی اندروید عرضه می کند.

هر چیز خوبی یک عمری دارد و پس از مدتی عمرش به سر خواهد رسید. این قضیه حتی برای به روز رسانی نرم افزاری گوشی های هوشمند هم صدق می کند.

روز سه شنبه، گوگل با به روز کردن صفحه پشتیبانی دستگاه های نکسوس در وبلاگ خود، تاریخ اتمام پشتیبانی نرم افزاری از هر کدام از دستگاه های نکسوس را به معرض دید عموم گذاشت. این یعنی که هر دستگاه پس از مدت زمان مشخصی بازنشسته شده و گوگل دیگر جدید ترین نسخه اندروید را برای آن عرضه نمی کند.

از سال ۲۰۱۰ گوگل به تولید و فروش گوشی های نکسوس که در واقع برای نمایش آخرین نسخه سیستم عامل خود یعنی اندروید بود روی آورد. گوشی ها و تبلت های نکسوس از اندروید خام استفاده می کنند. تولید کننده های گوشی های هوشمند اندروید خام را ویرایش کرده و ضمن اضافه کردن برنامه های کاربردی مختلف، آن را در گوشی های تولیدی خود به کار می برند. یکی از مزایای خرید دستگاه های نکسوس ضمانت ارائه آخرین نسخه منتشر شده اندروید بر روی آن ها است، در حالی که گوشی های تولید شده توسط شرکت های دیگر از چنین مزیتی برخوردار نبوده و ماه ها طول می کشد تا نسخه های جدید برای آن ها عرضه شود و بسیاری نیز اصلا نسخه های جدید را دریافت نمی کنند.

ولی بالاخره گوگل هم نمی تواند تا ابد از دستگاه های قدیمی پشتیبانی نماید. با انتشار این جدول گوگل تصویر واضح تری از عمر هر دستگاه نکسوس به کاربران ارائه می دهد. با مشاهده جدول زیر می توانید ببینید هر دستگاه تا چه زمانی از پشتیبانی نرم افزاری گوگل برخوردار خواهد بود. البته کاربران دستگاه های قدیمی تر همچنان می توانند با استفاده از رام های کاستوم دستگاه خود را به روز کرده و از نسخه های جدید اندروید استفاده کنند.

nexus-65564

 

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.