حذف یکی از قابلیت‌های آیفون

تغییر جالب در بازکردن قفل آیفون ها

|
۲ دیدگاه

اخیرا معرفی سیستم‌عامل iOS 10 توسط اپل، سر و صدای زیادی بین کاربران این سیستم‌عامل ایجاد کرده است. یکی از تغییرات جدید در این سیستم‌عامل، تغییر روش باز کردن قفل گوشی نسبت به نسخه‌های قبلی سیستم‌عامل iOS است.

به گزارش کلیک، در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان وب اپل که چندی پیش برگزار شد، این شرکت از آینده و تغییرات سیستم‌عامل خود که شامل سیستم‌عامل iOS تلفن‌های هوشمند نیز می‌شد، پرده‌برداری کرد. در این کنفرانس، از اولین نسخه بتا سیستم‌عامل iOs 10 رونمایی شد. امکانات این سیستم‌عامل به‌گونه‌ای طراحی شده است که استفاده از آن برای کاربران وسوسه‌انگیز است.

اولین تغییر به‌محض روشن شدن و بالا آمدن سیستم‌عامل بر روی گوشی، خودنمایی می‌کند. در طول ۹ سال اخیر یکی از قابلیت‌‌های گوشی‌های تلفن همراه لمسی، استفاده از حالت سوایپ برای باز کردن قفل گوشی بوده است. در اولین گوشی‌های لمسی، برای باز کردن قفل تلفن حتماً باید سوایپ به سمت راست انجام می‌شد، اما هفت سال پیش اپل در گوشی‌های آیفون از قابلیت باز شدن قفل گوشی با استفاده از سوایپ کردن به هر سمتی استفاده کرد. البته اکثر کاربران بیشتر از سوایپ به سمت راست برای باز کردن قفل گوشی خود استفاده می‌کردند.

ظاهراً در سیستم‌عامل iOS 10 همه‌چیز تغییر کرده است و خبری از باز شدن قفل گوشی با استفاده از قابلیت سوایپ نیست. در این سیستم‌عامل از قابلیت سوایپ به راست برای بارگذاری ویجت‌ها بر روی صفحه‌نمایش استفاده می‌شود، این قابلیت به کاربر امکان بررسی اطلاعات را در یک‌چشم به هم زدن می‌دهد. اما سوایپ به چپ در این سیستم‌عامل برای باز کردن و اجرای دوربین گوشی استفاده می‌شود. برای باز کردن قفل گوشی، اپل تدبیر دیگری اندیشیده است تا کار باز شدن قفل گوشی برای کاربر سریع و آسان باشد. به همین خاطر، باز کردن قفل گوشی در این سیستم‌عامل با استفاده از فشار دادن دکمه Home انجام می‌شود.

بنابراین باز کردن قفل گوشی برای آن دسته از کاربرانی که به‌جای قابلیت سوایپ از فشار دادن دکمه در سیستم‌عامل‌های iOS قبلی استفاده می‌کردند، قابلیت جدیدی به نظر نمی‌رسد و فقط  جای دکمه باز کردن قفل گوشی در این سیستم‌عامل نسبت به سیتم‌عامل‌های قبلی عوض شده است. در iOS 10 برای اجرای Siri هنوز از قابلیت فشار دادن و نگه‌داشتن دکمه استفاده می‌شود درست مانند iOS 9.

استفاده از روش جدید برای باز شدن قفل گوشی در این سیستم‌عامل سازگار باقابلیت استفاده از اسکنر اثرانگشت طراحی شده است. درواقع برای استفاده از قابلیت باز شدن قفل گوشی با استفاده از اسکنر اثرانگشت، کافی است کاربر انگشت خود را برای چند لحظه روی دکمه Home نگه دارد و تا شناسایی شدن اثرانگشت توسط دستگاه منتظر بماند.

سمیه شماعی زاده
لیسانس کامپیوتر گرایش نرم افزار و لیسانس زبان انگلیسی و ارشد زبانشناسی رایانشی یا مهندسی پردازش زبان طبیعی هستم. عاشق دنیای کامپیوتر و یادگیری زبانهای جدید هستم.
از این نویسنده

۲ دیدگاه

توسط: امين

سلام من ios10 تغیر دادم الان برای باز کردن قفل باید دکمه هوم رو فشار بدم میخوام مثل قدیم بشه با کشیدن بتونم رمز رو وارد کنم باید چکار کنم لطفا کمکم کنید

توسط: مصطفي

برای روشن شدن مانیتور در حالت قفل هم نیازی به زدن دکمه لاک اسکرین یا هوم اسکرین نیست
به محض تکون خوردن گوشی برای دو ثانیه صفحه روشن میشه و اماده ی تاچ کردن و باز شدن میشه
تست کنید

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.