با کدهای مخفی گوشی های اندرویدی و آیفون آشنا شوید

در گوشی های اندرویدی و آیفون کد های مخفی وجود دارند که به شما اجازه می دهند به قابلیت های جدیدی دسترسی پیدا کنید.

کلیک – این قابلیت ها در آیفون در یک منو به نام Field Test قرار دارند که می توان از طریق باز کردن منوی شماره گیری و وارد کردن کد زیر به آن ها دسترسی پیدا کرد.

*۳۰۰۱#۱۲۳۴۵#*
در حالت Field Test، کلید پاور را فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که اسلایدر به نمایش در آید. به جای خاموش کردن گوشی با استفاده از اسلایدر، کلید هوم (home) را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که صفحه خانه (home screen) به نمایش در بیاید. در این زمان است که شما تغییرات جدید را مشاهده می کنید.

اکنون به جای نقطه های سمت چپ و بالای صفحه که قدرت سیگنال را نشان می دهند، شما اعدادی را به دسی بل مشاهده می کنید. اعداد در رنج ۴۰- تا ۸۰- بسیار خوب هستند. اعداد کمتر از ۱۱۰- نیز نشان دهنده سیگنال بسیار ضعیف است. برای این که مجددا نقطه ها را باز گردانید، کد ذکر شده را دوباره وارد کنید تا صفحه Field Test باز شود، سپس با یک ضربه روی دکمه هوم آن را ببندید. کد های دیگری نیز در زیر وجود دارند که به ترتیب برای نشان دادن سریال منحصر به فرد IMEI گوشی شما و  برای نشان دادن فعال بودن یا نبودن صدا، پیامک و اینترنت، می شود.

*#۰۶#

*#۳۳#

کد های مخصوص گوشی ها اندرویدی با توجه به سازنده گوشی متفاوت است و هر مدل گوشی دارای کد های مخصوصی است. البته معمولا تعدادی کد وجود دارند که روی همه گوشی های اندرویدی کار می کنند. برای به نمایش در آوردن یک صفحه چندگانه که اطلاعات مربوط به مصرف باتری، تنظیمات وای فای و غیره را به نمایش می گذارد، کد *#*#۴۶۳۶#*#* را با گوشی خود شماره گیری کنید. همچنین برای مشاهده اطلاعات مربوط به تقویم گوگل کد *#*#۱۴۷۲۳۶۵#*#* را شماره گیری نمایید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *