دانلود نامحدود با استفاده از حفره امنیتی جدید گوگل کروم

|
۰ دیدگاه

حفره امنیتی Chrome زندگی را برای دزدان ویدئویی راحت تر خواهد کرد.این نقص در مرورگر کروم ویدئو را دقیقاً قبل از رمزگشایی شدن دریافت می کند.

به گزارش کلیک، شرکت های عظیم رسانه ای بر سیستم های محافظت از کپی برداری در مرورگرها اصرار می کنند تا از کپی برداری از فایل های ویدئویی توسط فروشندگان غیر قانونی جلوگیری کنند، اما این اقدامات ضد سرقت بدون عیب و ایراد نیستند. پژوهشگران امنیتی نقصی را در مرورگر کروم ( و هر مرورگر بر پایه کروم) یافته اند که از طرح مدیریت حقوق دیجیتال Widevine گوگل سرپیچی می کند. به دلیل این که سیستم بررسی نمی کند تا مطمئن شود ویدئوی رمزگشایی شده فقط در مرورگر نمایش داده شود، بنابراین دریافت ویدئو را درست در هنگام انتقال به مدیا پلیر مرورگر ممکن می سازد. برای کپی کردن یک فیلم از Netflix شما تنها کافی است از طریق یک نرم افزار مناسب دکمه پخش را بزنید.

محققان تا وقتی که راه حلی برای آن پیدا نکرده باشند دقیقاً نمی گویند که این روش چگونه عمل می کند. با این وجود، آنها آن را به عنوان یک مسئله نسبتاً ساده توصیف می کنند. آنها اضافه می کنند که احتمالاً این مشکل از زمانی که گوگل طرح Widevine را در کروم اجرا کرده وجود داشته است.

مسئله دیگر این است که گوگل چه کاری می تواند در این زمینه انجام دهد. این شرکت به پایگاه Wired می گوید که در حال بررسی دقیق این ابزار است، اما ماهیت منبع باز بودن کروم به این معناست که هرکسی می تواند ” نسخه های خودش را از این نرم افزار تولید کند ” که یا از حفاظت های کپی مختلف استفاده می کند و یا چگونگی کار آن را تغییر می دهد. همچنین این شرکت مطمئن نیست که این مشکل مختص به گوگل باشد. فایرفاکس و اُپرا هم از Widevine استفاده می کنند، بنابراین ممکن است آنها نیز همین گونه رفتار کنند. هیچ تضمینی وجود ندارد که سیستم های ضد سرقت دیگر (مانند آنهایی که توسط Apple’s Safari یا Microsoft’s Edge استفاده می شوند) نیز ایمن باشند. با این وجود، گوگل اگر می خواهد اعتماد صنعت رسانه را جلب کند باید این حفره را به بهترین شکل مسدود کند.

0 پسندیده شده
محمدرضا مرتضایی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.