ترفندی سریع برای افزایش سرعت ویندوز

یکی از بهترین مزایای ویندوز این است که اگر ظاهر آن را دوست نداشته باشید، می توانید آن را تغییر دهید.

کلیک – انیمیشن های موجود در ویندوز که در هنگام حرکت و انتقال منو ها به نمایش در می آید باعث افزایش زیبایی آن شده است، ولی این انیمیشن های جذاب می تواند تاثیر ناخوشایندی نیز داشته باشد. تمامی این انیمیشن ها اگر چه در وهله اول ساده به نظر می رسند ولی در واقع می توانند عملکرد رایانه (به خصوص رایانه های قدیمی تر) را تحت تاثیر سوء قرار دهند. اگر شما می خواهید از این زیبایی اندکی صرفه نظر کرده و به جای آن سرعت سیستم خود را بالا تر ببرید، در اینجا آموزش این کار را به شما ارائه می دهیم.

یک روش ساده برای دسترسی به تنظیمات مربوطه رفتن به Control Panel > System و انتخاب سربرگ Advanced است. در این بخش روی Settings… در زیر Performance کلیک کنید تا پنجره ای با گزینه ها مختلف نمایش داده شود.

این تنظیمات قابلیت هایی مثل انتقال نرم، عکس های شفاف و انیمیشن های تسکبار را ارائه می دهد. شما می توانید با انتخاب گزینه Adjust for best performance همه این قابلیت ها را غیر فعال کرده و سرعت سیستم خود را افزایش دهید. پس از انتخاب این گزینه بررسی کنید که عملکرد سیستم شما بهتر شده است یا نه. باید توجه داشته باشید که انجام این کار در رایانه هایی با مقدار زیاد رم تاثیر چندانی ندارد، اما همین تاثیر اندک نیز می تواند در استفاده از برنامه های دیگر مفید باشد.

همچنین شما می توانید با روش دیگری سرعت انیمیشن منو های ویندوز را افزایش دهید و حس سرعت گرفتن ویندوز را لمس کنید. برای انجام این کار در منو استارت عبارت regedit را تایپ کنید و سپس نتیجه به نمایش در آمده را باز کنید تا ویرایشگر رجیستری اجرا شود (در هنگام کار با رجیستری مواظب باشید تغییر اشتباهی انجام ندهید و گرنه سیستم شما با مشکل مواجه می شود). سپس به بخش زیر بروید:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

اکنون MenuShowDelay را یافته و روی آن دو بار کلیک کنید تا امکان ویرایش فراهم شود. واحد زمانی نمایش منو ها بر اساس میلی ثانیه است که به صورت پیش فرض روی ۴۰۰ تنظیم شده است. اگر می خواهید سرعت نمایش منو ها زیاد شود آن را روی ۲۰۰ تنظیم کنید و اگر می خواهید آن را کاملا غیر فعال نمایید، عدد ۰ را وارد کنید.

برای اعمال تغییرات باید یک بار رایانه خود را راه اندازی مجدد (ریستارت) کنید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *