سامسونگ در آینده ای نزدیک یک دستگاه هوشمند همه کاره می سازد

پتنت جدید سامسونگ: گردآوری فناوری های مختلف در یک دستگاه

|
۰ دیدگاه

شرکت سامسونگ اخیرا پتنت عجیبی را به ثبت رسانده است که نشان دهنده یک گوشی هوشمند قابل انعطاف همه کاره است.

به گزارش کلیک، اگرچه شرکت لنوو با عزمی راسخ گوشی مچی انعطاف پذیر خود را همزمان با رونمایی شرکت زیر مجموعه اش از گوشی های پرچمدار Moto Z و Z Force به نمایش گذاشت، اما کاملا واضح است که این اختراع جدید، فعلا در حد یک مدل مفهومی است و تا رسیدن به مرحله تولید انبوه راه زیادی را در پیش روی خود دارد.

اما از طرفی دیگر، سامسونگ نه تنها در خط مقدم تولید صفحه نمایش های انعطاف پذیر است، بلکه طبق شایعات، گوشی قابل انعطاف آن نیز سال آینده به بازار عرضه می شود. آیا ممکن است این گوشی قابل کشش نیز باشد؟ این چیزی است که ما فعلا نمی دانیم. سامسونگ محصولاتی را تولید کرده است که به صفحه نمایش های خمیده گوشی ها شباهت زیادی دارد و جدید ترین پتنت ثبت شده توسط این شرکت نیز موضوع را پیچیده تر می کند.

Samsung_Stretchable_1 Samsung_Stretchable_2

این پتنت جدید یک گوشی قابل تغییر شکل را با اجزایی مجزا نشان می دهد که دارای عناصر الکترونیکی غیر قابل انعطاف است و می توان آن را به عنوان یک ساعت هوشمند دور مچ دست بست. با باز کردن این دستگاه از دو طرف می توان آن را به یک تبلت و یا یک دست بند باز شده تبدیل کرد که شبیه یک هدست عمل می کند و قسمت بالایی آن به گوش ها متصل شده و قسمت پایینی به دهان می رسد. این ایده بسیار بزرگی است و ما بی صبرانه مشتاقیم ببینیم تا سال آینده سامسونگ دقیقا چه چیزی را به عنوان گوشی قابل انعطاف به بازار وارد می کند.

حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.