مصوبه کاهش نرخ اینترنت در انتظار عملی شدن

|
۰ دیدگاه

در حالی که مدتی است وعده های زیادی پیرامون کاهش نرخ اینترنت داده می شود و حتی در جلسه مدتی قبل کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات این موضوع مطرح و مصوب شد، اما همچنان از ابلاغ این موضوع خبری نیست.

به گزارش کلیک، محمد جواد آذری جهرمی، مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت، بیان کرد: پیش از این برای خرید ۱۰ گیگابیت پهنای باند لازم بود شرکت ‌ها هزینه ‌ای معادل ۱٫۷ میلیارد تومان به شرکت ارتباطات زیرساخت پرداخت کنند، اما اکنون به واسطه تخفیف ‌های در نظر گرفته شده این رقم برای هر STM10 به حدود ۹ میلیون تومان رسیده است.
آذری جهرمی گفت: شرکت های مختلفی در این مورد با هم به تفاهم رسیده بودند و براین اساس شرایط به گونه ‌ای پیش رفته که این شرکت‌ ها تعرفه خود را برای محتوای داخلی تا حدود ۵۰ درصد کاهش داده‌ اند.
این در حالی است که مدیر عامل شرکت شاتل هفته گذشته با اشاره به خبرهای منتشر شده و انتظار مردم برای کاهش هر چه سریع ‌تر قیمت سرویس اینترنت گفت: تا زمانی که مصوبه رگولاتوری درباره تغییر قیمت ‌ها به شرکت‌ های اینترنتی ابلاغ نشود، شرکت ‌ها نمی‌ توانند در این زمینه دست به تغییرات بزنند.
نخجوانی افزود: هر مصوبه ‌ای که از سوی رگولاتوری به ما ابلاغ شود، موظف هستیم آن را به سرعت اجرا کنیم؛ بنابراین در این زمینه نه تنها مصوبه ‌ای ابلاغ نشده که حتی ما به عنوان یک فعال در این بازار، از کلیات و اعداد و ارقام اشاره شده در این مصوبه نیز بی ‌خبریم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر شرکت‌ های اینترنتی ۷۰ درصد درآمد خود را به شرکت مخابرات و شرکت ارتباطات زیرساخت پرداخت می‌ کنند، نزدیک به دو سال و نیم پیش، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصمیم به کاهش قیمت اینترنت برای کاربران نهایی گرفت و در این زمینه نیز مصوبه ۱۸۱ تصویب شد. در آن زمان بی‌ درنگ بعد از ابلاغ این مصوبه ما تخفیف ‌های مورد نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را برای کاربران نهایی لحاظ کردیم.
مدیرعامل شاتل توضیح داد: با این حال با گذشت دو سال و نیم از ابلاغ این مصوبه و بر خلاف قول صریح دوستان، نتوانسته ‌ایم تخفیف در بخش پهنای باند و خدمات شبکه انتقال از شرکت‌ های ارتباطات زیرساخت و مخابرات ایران دریافت کنیم.
او تاکید کرد: رگولاتوری پیش از ابلاغ مصوبه درباره کاهش قیمت اینترنت باید به صورت شفاف، ابهام‌ های مختلف درباره کاهش قیمت خدمات از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت و مخابرات را برطرف تا در نهایت کاربران نهایی نیز به شکل واقعی کاهش قیمت سرویس خود را دریافت کنند.
پس از این اظهارات، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت بیان کرد: به زودی کاهش قیمت اینترنت ابلاغ می ‌شود که در نتیجه شاهد رشد سریع ترافیک داخلی خواهیم بود.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.