اندرویدی ها فقط سامسونگ و نکسوس بخرید!

به تازگی محققان موضوعات امنیتی دریافته‌اند که گوشی‌های سامسونگ و نکسوس تنها گوشی‌های امن اندرویدی هستند زیرا فایل‌های آپدیت امنیتی عرضه شده سریعا برای آن‌ها منتشر می‌شوند.

به گزارش کلیک، یکی از محققان رده بالا در زمینه موضوعات امنیتی به تازگی دریافته است که برخی از گوشی‌های اندرویدی که در آن‌ها از تراشه‌های اسنپدراگون استفاده می‌شود، در مقابل هک اطلاعات آسیب پذیر هستند و این موضوع را ثابت کرده است. اخیرا هکری موفق شده است به یک گوشی اندرویدی رمز گزاری شده نفوذ پیدا کند.

برخی از گوشی‌ها هنوز آپدیت امنیتی ماه می را دریافت نکرده‌اند. این آپدیت امنیتی دارای یک پچ امنیتی است که با این آسیب پذیری مقابله می‌کند. گوشی‌های غیر قابل اعتماد امنیتی شامل گوشی‌هایی می‌شوند که هنوز فایل آپدیت امنیتی ماه می را دریافت نکرده‌اند. طبق محاسبات انجام شده ۵۷ درصد گوشی‌های اندرویدی در مقابل این حمله آسیب پذیر هستند.

طبق آمار ارائه شده از سوی شرکت پژوهشی Duo Labs، هفتاد و پنج درصد گوشی‌های گلکسی اس ۶ سامسونگ، فایل آپدیت امنیتی ماه می را دریافت کرده‌اند و هیچ کدام از آن‌ها هنوز فایل آپدیت امنیتی ماه ژانویه را دریافت نکرده‌اند. ۲ درصد گوشی‌های گلکسی اس ۵ سامسونگ فایل آپدیت امنیتی ماه می را دریافت کرده‌اند و ۴۵ درصد آن‌ها فایل آپدیت امنیتی مربوط به ماه ژانویه را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که ۷۵ درصد گوشی‌های نکسوس فایل آپدیت امنیتی ماه می را دریافت کرده‌اند.

محققان شرکت Duo Labs شدیدا به کاربران گوشی‌های اندرویدی توصیه می‌کنند که تمام فایل‌های آپدیت امنیتی را به محض منتشر شدن، نصب کنند؛ زیرا شرکت‌های سازنده تلفن همراه نمی‌توانند تمام فایل‌های امنیتی را روی محصولات خود نصب کنند.

Duo Labs این موضوع را مطرح کرده است که گوشی‌های تولید شده توسط سامسونگ و گوشی‌های نکسوس، تنها گوشی‌های امن اندرویدی هستند؛ زیرا فایل‌های آپدیت امنیتی جدید سریعا برای این گوشی‌ها منتشر می‌شوند.

محققان Duo Labs طی ارسال پیامی از شرکت‌های برتر اطلاعات و فناوری (IT) خواستند تا با همکاری یکدیگر سیاست‌هایی را ایجاد کنند تا مانع آسیب‌ پذیری گوشی‌ها در مقابل خطر هک شدن اطلاعات شوند. پرسنل شرکت‌های بزرگ فناوری و اطلاعات با دنبال کردن سیاست‌های جدی شرکت می‌توانند مشخص کنند که چه گوشی‌هایی در مقابل خطر هک شدن مقاوم هستند. اکثر کاربران برخی از گوشی‌های آندرویدی از آسیب پذیر بودن گوشی‌های خود در مقابل خطر هک اطلاعی ندارند.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *