۴۲ میلیون کاربر اینترنت همراه در ایران

|
۰ دیدگاه

آمارها نشان می دهد به ازای هر ایرانی، دو سیم کارت فروخته شده که منجر به ضریب نفوذ ۱۲۰ تلفن همراه در کشور است.

به گزارش کلیک، مسئولان معتقدند در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور به ۱۲۰ رسیده است. این آمار در مورد اینترنت نیز به این شرح بوده است:  تا سال ۱۳۷۶، تعداد مشترکان اینترنت، ۵۰۰۰ نفر بود و در سال ۱۳۸۰ به دلیل این‌که کارت و اینترنت دایل آپ وارد ایران شد؛ ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر که بیشتر در سازمان ‌ها و شرکت‌ های خصوصی بودند به اینترنت وصل شدند؛ اما در این سال رشد وبلاگ‌ نویسی موجب شد تا استفاده ایرانیان از اینترنت افزایش چشم گیری داشته باشد.
همچنین از سال ۱۳۸۰ تا به امروز رشد کاربران اینترنت به صورت تصاعدی بود، به نحوی که امروز بیش از ۴۲ میلیون مشترک داریم.
داوود زارعیان، در این باره گفت: با توسعه نسل سه و چهار تلفن همراه، به یک باره شاهد انفجار شبکه ‌های اجتماعی در جوامع بودیم که باید برای مدیریت بر آن برنامه داشت.
زارعیان افزود: اگر در ارتباطات آسیب می ‌بینیم به این دلیل است که نتوانسته ‌ایم مهارت های مورد نیاز این حوزه را آموزش دهیم، لذا راه چاره در افزایش سواد رسانه‌ ای مردم است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.