همکاری اپل و ناسا برای ساختن موسیقی فضا

اپل قصد دارد برای ساخت موسیقی همراه با سازمان فضایی ناسا به فضا برود.

به گزارش کلیک، در آستانه آغاز ماموریت ماهواره Juno، سازنده گوشی های محبوب آیفون قصد دارد با سازمان فضایی ناسا همکاری کند. انتظار می رود این ماهواره روز دوشنبه برابر با چهارم ژولای به مدار سیاره مشتری وارد شود. این ماهواره پنج سال پیش پرتاب شد و ماموریت خود را آغاز نمود.

ناسا قصد دارد صداهای موجود در فضا را ذخیره کرده و برای هنرمندان ارسال کند تا با استفاده از آن ها موسیقی ساخته شود. این موسیقی ها بر روی سرویس های iTunes و Apple Music شرکت اپل قرار می گیرند.

اپل نیز روز پنج شنبه گذشته یک صفحه جدید به نام Destination Jupiter (به مقصد مشتری) در iTunes راه اندازی نمود و آهنگ های الهام گرفته شده از این ماموریت فضایی را که توسط هنرمندانی چون Brad Paisley، Corrine Bailey Rae، Trent Reznor و غیره ساخته شده است را در آن قرار داد. هر کدام از این آهنگ ها با قیمت ۱٫۲۹ دلار به فروش می رسد.

یک کتاب الکترونیکی همراه با فیلم نیز در اواخر سال جاری عرضه می شود.

رابرت کاندرک، نایب رییس شرکت اپل می گوید: هدف ما فراهم کردن امکان دسترسی بیشتر افراد به دانش و فناوری است.

آهنگ Bailey، آسمان ها شکسته خواهد شد (The Skies Will Break) و آهنگ Reznor جونو (Juno) نام گذاری شده است.

اسکات بولتون، محقق ارشد سازمان فضایی ناسا در پروژه Juno معتقد است که نوازندگان می توانند آهنگ سیاره مشتری را عینا بنوازند.

ناسا امیدوار است که با انجام این کار بتواند مردم و نوازندگان را به ماموریت Juno بیشتر علاقه مند نموده و هیجان برقراری ارتباط با دومین سیاره منظومه شمسی را به آنان نیز منتقل کند.

ناسا همچنین اعلا کرده است که برای انجام این کار هیچ مبادله مالی بین دو طرف انجام نشده است و این توافق فقط برای یک همکاری مشترک است.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *