سرعت اینترنت ایران به ۳.۵ مگابیت بر ثانیه رسید

|
۱ دیدگاه

نهاد Akamai یکی از معتبر‌ترین نهادهای بین المللی است که در حوزه رصد وضعیت اینترنت در سراسر جهان فعالیت می کند، این نهاد در گزارش فصلی خود برای فصل اول سال ۲۰۱۶، وضعیت جهانی سرعت اینترنت را بررسی کرده که در حال حاضر از اهمیت بسزایی برخوردار است.

به گزارش کلیک، بنا بر گزارش نهاد Akamai، میانگین سرعت جهانی اینترنت در فصل اول ۲۰۱۶ به میزان ۱۲ درصد نسبت به آخرین فصل ۲۰۱۵ رشد داشته و با رسیدن به رقم ۶.۳ مگابیت در ثانیه نسبت به مشابه سال قبل، حاکی از ۲۳ درصد رشد است.
بر اساس این گزارش، کره جنوبی عنوان پرسرعت ترین اینترنت دنیا را دارد و توانسته رشدی ۸.۶ درصدی را در افزایش سرعت اینترنت خود تجربه کند. دومین مقام در این جدول با ۲۱.۳ مگابیت بر ثانیه به کشور نروژ و جایگاه سوم نیز به کشور سوئد با ۲۰.۶ مگابیت سرعت اینترنت اختصاص دارد.

این گزارش نشان می دهد در حال حاضر بنا به گفته Akamai سرعت اینترنت ایران به ۳.۵ مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: علی

سلام. خوشحال میشم شمارۀ شمارا درجهت دادن اطلاعات ازشغلتان داشته باشم

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.