اینتل هم در پروژه تولید iNext مشارکت می کند

|
۰ دیدگاه

BMW با همکاری اینتل و موبایل‌آی مشغول طراحی اتومبیل‌های کاملاً خودکار تا سال ۲۰۲۱ هستند.  این سه شرکت به هم پیوسته‌اند تا رؤیای خودروهای بدون نیاز به راننده را تا سال ۲۰۲۱ ممکن سازند.

به گزارش کلیک، این سه شرکت‌ مشغول جمع‌آوری نیرو و راهکارهایی در جهت ساخت یک پلتفرم قابل ارائه در آینده برای خودروهایی هستند که به‌طور خودکار رانده شوند.

گرچه نخستین محصول تولیدی این گروه سه شرکتی تا پنج سال دیگر آماده نخواهد بود اما این شرکت‌ها قول داده‌اند که خودروهای آزمایشی را تا سال ۲۰۱۷ آماده کنند.

تا کنون می‌دانیم که پرچم‌دار خودروهای بی ام ‌و در این شرکت گروهی (Joint Venture) مدل iNEXT خواهد بود که در ماه می معرفی شد.

بر اساس اطلاعیه این شرکت در صبح روز جمعه ،شرکت‌ها اعلام کردند که به طور مشخص بر روی سه سطح از رانندگی خودکار تمرکز ویژه خواهند داشت. این سطوح به گفته بی‌ام‌و عبارت‌اند از “رانندگی با چشم بسته” (سطح ۳)، “رانندگی با ذهن خاموش” (سطح ۴) و مرحله نهایی تولیدات که “مسافرت بدون راننده” (سطح ۵) می باشد و عبارت است از یک وسیله بدون حضور یک انسان به عنوان راننده.

بر خلاف تصادف کشنده‌ای که راننده یک تسلا مدلS  را طی هفته گذشته به دردسر انداخت،  اینتل و موبایل آی همچنان بر این باور هستند که فناوری‌های رانندگی خودکار در خودروها منجر به افزایش آسانی و امنیت مسافرت‌ها خواهند شد.

0 پسندیده شده
فروزان طاهری
اگر بخوام یه نامه از زندگیم بنویسم، خیلی کوتاهش میشه پر ماجرا و عالی و به سرعت رو به بالا، اونقدر که یه وقتا ترس برم میداره! شانس اینو داشتم که از دانشگاه تهران مهندسیم رو بگیرم ولی اگه شما این شانس رو نداشتین بهتون میگم چیز چندانی رو از دست ندادین! می نویسم، تدریس می کنم، برای چندتا وبسایت داخلی و بین المللی تولید محتوا می کنم، ترجمه می کنم و یادم می مونه لبخند بزنم!
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.