فطریه سوژه جدید کلاهبرداری اینترنتی

|
۰ دیدگاه

ظاهرا سوءاستفاده گران و کلاهبردان اینترنتی راه های کلاهبرداری را خوب می شناسند.

به گزارش کلیک، در تازه ترین خبرها، رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا به شهروندان توصیه کرد: مراقب کلاهبرداران اینترنتی به بهانه جمع آوری فطریه باشند.

سرهنگ دوم علیرضا آذردرخش، توضیح داد: در این روزها شاهد حجم عظیم تبلیغات جمع آوری فطریه، کفاره روزه و … از سوی انجمن ها و موسسات خیرخواهانه و… هستیم که در سایت ها و شبکه های اجتماعی خود نمایی می کنند.

وی تصریح کرد: روزه داران در پرداخت فطریه و کفاره روزه خود مراقب باشند تا در دام کلاهبرداران فضای سایبری نیفتند.

وی یادآور شد: در سال های گذشته شاهد سایت های جعلی جمع آوری فطریه و کفاره روز تحت عناوین موسسات و انجمن های خیریه بودیم، بسیاری از این سایت ها به صورت آنی برای اهداف مجرمانه بارگذاری شده و بعد از جمع آوری فطریه و کفاره از دور خارج می شوند.

او تصریح کرد: این افراد می‌ توانند فطریه یا کفاره روزه خود را از طریق شرکت‌ ها و موسسات شناخته شده در کشور که توسط رسانه ‌های جمعی (رادیو، تلویزیون و…) اقدام به اعلام شماره حساب‌ های رسمی خود می‌ کنند، اقدام نمایند و از واریز فطریه یا کفاره روزه خود به حساب‌ های نامعتبر و شخصی و سایت های ناشناس خودداری نمایند.

سرهنگ آذردرخش خواستار همراهی و همکاری کاربران و شهروندان برای شناسایی سایت های جعلی و تقلبی موسسات و انجمن های خیریه شد و از هموطنان عزیز خواست در صورت مواجهه با هر گونه مورد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.