رفع فیلتر شبکه های اجتماعی یوتیوب، فیس بوک و توییتر

|
۴ دیدگاه

یوتیوب دومین وبگاه دنیا پس از گوگل و یکی از شاخه های آن است که معروف ‌ترین وب‌ گاه بارگذاری و تماشای ویدئو است و توسط سه کارمند سابق پی‌ پل در فوریه سال ۲۰۰۵ ایجاد شد. چاد هرلی، استیو چن، و جاوید کریم پس از موفقیت‌ های وب‌ گاه فلیکر، تصمیم به ایجاد یوتیوب گرفتند.

به گزارش کلیک، بیشتر ویدئوهای این شرکت توسط افراد عادی و بعضی از ویدئوها توسط شرکت ‌ها و رسانه‌ هایی مانند سی‌ بی‌ اس، بی‌ بی‌ سی، هیولو، ویوو و برخی سازمان‌ های دیگر و برخی توسط خود یوتیوب بارگذاری شوند. افراد ثبت نام نکرده می‌ توانند ویدئوها را تماشا کنند، افراد ثبت نام کرده می‌ توانند ویدئوها را در کانالشان بارگذاری کنند. فقط کاربران ثبت نام شده که اثبات می ‌کنند به سن ۱۸ سال رسیده‌ اند اجازه بارگذاری ویدئوهایی با محتوای احتمالی توهین آمیز را دارند.

این وبگاه در ایران، به دلایل داشتن برخی مضامین غیراخلاقی فیلتر شده است اما شنیده ها حاکی از آن است که چندی است این وبگاه بر روی برخی آی اس پی ها بدون فیلتر باز می شود.

این مساله شاید نشانه آن است که این وبگاه رفع فیلتر خواهد شد. این گمانه زنی ها وقتی قوت خواهد گرفت که باز شدن یوتیوب بدون فیلتر شکن دنباله دار بوده است.

البته فیس بوک نیز چند ساعتی بدون نیاز به فیلتر شکن در تهران، قابل استفاده بود. البته ظاهرا این نبود فیلتر فقط مختص فیسبوک نبوده و توییتر را نیز شامل شده است. این اتفاق البته برای یکی از اپراتورها رخ داده و کاربران این اپراتور توانسته اند چند ساعتی بدون استفاده از فیلترشکن از فیسبوک و توییتر استفاده کنند.

1 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

۴ دیدگاه

توسط: AliReZa Sabouri

خوشبختانه یک ماه بیشتر شده فیلترینگ برای ما وجود نداره …
البته بهتره محل زندگی و ای اس پی نگم …. میزنن فیلترش میکنند 🙂

توسط: زهره

سلام تصاویرگوگل پلاس برای من بازنمیشودلطفاراهنمایی کنید

توسط: زهره

تصاویرگوگل پلاس چندروزاست برای من بازنمیشونددرصورتی که قبلاهمیشه بدون فیلترشکن بازمیشدندبه من گفته اندبایدفیلترشکن نصب کنم چه نوع فیلترشکنی بایدنصب کنم

توسط: زهره

عکسهای گوگل پلاس برای من بازنمیشودچه فیلترشکنی بایدنصب کنم

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.