فعلا گوشی آیفون نخرید!

آیفون یکی از محوب ترین گوشی های هوشمندی است که اکثر کاربران تمایل دارند تا تجربه استفاده از آن را به دست بیاورند. اگر می خواهید آیفون بخرید، دلایلی وجود دارد که شما را فعلا از این کار منصرف می کند.

کلیک- هنگام خرید آیفون، باید سه نکته زیر را حتما مد نظر داشته باشید:

 1.  آیفون بعدی همیشه بهتر از آیفون فعلی بهتر خواهد بود
 2. مهم نیست که در چه فصلی از سال به سر می برید؛ اپل همیشه تلاش می کند تا به شما یک آیفون بفروشد
 3. آیفون بعدی معمولا در ماه سپتامبر روانه بازار می شود و در همان موقع است که قیمت آیفون های قبلی به شدت کاهش پیدا می کند

با در نظر گرفتن تمام دلایل بالا، به یک قانون نیر توجه کنید؛ هنگامی که ماه ژوئیه فرا می رسد، از خرید آیفون دست بکشید. تا ماه سپتامبر صبر کنید تا آیفون بعدی وارد بازار شود و سپس تصمیم بگیرید که می خواهید کدام نوع آیفون را بخرید که دو گزینه خواهید داشت؛ آیفون جدید و یا آیفون های قبلی با قیمت کمتر از سابق.

در این سال، دلایل زیادی برای صبر وجود دارد. آیفون ۶ اس ، در حالی که یک گوشی بسیار خوب است، نتوانست به برخی از بزرگترین شکایت کاربران در مورد گوشی های هوشمند پاسخ قابل قبولی بدهد که مهمترین آنها عمر باتری بود. در این میان، سامسونگ گلکسی اس ۷ ، بهترین گوشی هوشمند حال حاضر بازار از لحاظ سخت افزار و دوربین است. دوربین این گوشی هوشمند می تواند کاربرانی را که حتی نظرشان راجع به سامسونگ منفی است، به طور عجیبی اغوا کند.

آیفون بعدی، با این حال، می تواند اپل را به تاج و تخت بهترین گوشی های هوشمند بازگرداند. با توجه به خبرنگراران وال استریت ژورنال ، آیفونی که قرار است تا مدتی بعد به عنوان پرچمدار اپل به بازار وارد شود، بسیار به آیفون فعلی شبیه خواهد بود و مطمئنا دیگر در آن خبری از جک ۳٫۵ میلی متری صدا نیز نخواهد بود. اما احتمال می رود که نسبت به آیفون فعلی ضخامت کمتری داشته باشد و از طرف دیگر، در مقابل آب مقاوت بیشتری از خود نشان دهد. همچنین، خبر ها حاکی از بهبود کیفیت و امکانات دوربین هستند.

یکی دیگر از دلایل دیگری که شما را متقاعد می کند که فعلا از خرید آیفون دست بردارید، این است که  کاربران بنا به دلایلی، به احتمال زیاد گوشی جدید خریداری شده را برای مدت زمان نسبتا زیادی استفاده می کنند. در حال حاضر ۱۲ درصد از صاحبان آیفون آنها با توجه به اطلاعات بیش از ۳ سال است که از آن استفاده می کنند که نسبت به ۵ درصد سال گذشته افزایش خیره کننده ای داشته است.

بنابراین زمان مناسبی را برای خرید گوشی آیفون جدید انتخاب کنید. همچنین برای در دسترس قرار گرفتن امکاناتی که به آن ها نیاز دارید، تا حد ممکن صبر کنید و به خوبی از گوشی جدید خریداری شده محافظت کنید تا بتوانید مدت زمان بیشتری را از آن ساتفاده کنید.

در واقع، به جز مقامات ارشد اپل، هیچ فرد دیگری دقیقا نمی داند آیفون بعدی چه ظاهری خواهد داشت. بر اساس گزارش برخی افراد،  با این حال، می توانیم حتی با کمبود اطلاعات و نبود قطعات زیادی از پازل، حدس و گمان های نسبتا قریب به یقینی را بزنیم. با این وجود، یکی از سخنگوهای اپل از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

البته باید بدانید که چرخه به روز رسانی های آیفون، دیگر مانند قبل آن قدر ها هم پر رمز و راز نیست و به راحتی می توان آینده را راجع به این گوشی هوشمند پیش بینی کرد. مطمئنا تا به حال راجع به آن مطالب زیادی را خوانده اید! در سال ابتدایی، آیفون با یک طرح جدید وارد بازار می شود؛ سال بعدی نوبت مدل S است که بیاید و دل کاربران را برباید، آن هم تنها با مقداری امکانات اضافی مانند سنسور تشخیص اثر انگشت و یا لمس سه بعدی. البته امسال شاید این سنت شکسته شود و در سال ابتدایی ورود آیفون جدید، شاهد تغییر چندانی در ظاهر نسبت به آیفون ۶ یا ۶ اس نخواهیم بود.

چرا این تغییر امسال رخ خواهد داد؟

احتمالا به این دلیل است که اپل متوجه شده که کاربران آن قدر ها هم که انتظارمی رفت، ار تغییر استقبال نمی کنند. نیل سایبارت، یکی از تحلیل گران اپل می گوید: همان طور که ما از چرخه به روز رسانی ها و ارتفای مکرر دور می شویم، هر مدل جدید که به بازار عرضه می شود، سه برگ برنده خواهد داشت. برای مثال، اپل سال گذشته یک برنامه به روز رسانی را ارائه داد، اما استفاده از آن برای تمام کاربران ممکن نبود.

در مورد مدل امسال، دو برگ برنده از سه برگ برنده ای که ذکر شد، به نظر ارتقای قابلیت مقاومت در برابر آب و نازک تر شدن است. البته، این را هم باید بدانیم که باید با آن جک ۳٫۵ میلی متری محبوب صدا که از وقتی نوار کاست هارا داخل واکمن ها می گذاشتیم، از آن ها خاطره به یاد داریم، خداحافظی غم انگیزی داشته باشیم. در عوض، می توان از یک هدست بی سیم و یا ایرباد های اپل استفاده کرد که با پورت شارژ لایتنینگ به آیفون متصل می شوند.البته، واکنش اولیه من، مانند دیگران، خشم شدید در برابر اپل بود و آن هم به خاطر از رده خارج کردن پورت ۳٫۵ میلی متری صدای محبوب من بود! چه می شود کرد!؟

کار کردن با یک هدفون بلوتوث نیز می تواند تجربه جالب و جدیدی باشد؛ هر چند فراموش کردن جک مذکور کمی سخت است! مطمئنا شارژ کردن این هدفون ها و سرکردن با مشکلات هماهنگ سازی و Pairing با گوشی عذاب آور است. در عوض، می توان با فکر کردن به این موضوع که به هم پیچیدن و در هم تاب خوردن سیم هندزفری های قدیمی نیز خیلی روی اعصاب آدم راه می روند. این طور نیست!؟

البته احتمالا دانگل هایی در این باب به بازار عرضه می شوند که می توانند به کاربران این امکان را بدهند تا از هندرفری ها و هدفون های قدیمی خود نیز استفاده کنند که البته خیر خوشی برای تولیدکنندگان تبدیل ها و دانگل ها است!

شواهدی وجود دارد که آیفون بعدی بسیاری از نقاظ ضعف آیفون فعلی را پوشش خواهد داد. مدل پلاس ۵٫۵ اینچی احتمالا دو لنز دوقلو برای دوربین خواهد داشت تا هم کیفیت عمومی تصاویر افزایش یابد و هم این که افکت depth-of-field بهبود پیدا کند که البته این خبر هنوز تایید نشده است. دو کارخانه، به نام های PrimeSense و LinX که در تصویربرداری سه بعدی با استفاده از سنسور های متعدد تخصص دارند، احتمالا در این باره با اپل همکاری کنند. آیفون با سایر معمولی ۴٫۷ اینچ انتظار می رود تا از یک دوربین تکی با سنسور بهتر بهره ببرد. آی او اس ۱۰ نیز که همراه با آیفون بعدی به کاربران ارائه خواهد شد نیز میزبان به روز رسانی ها و ارتفای قابل توجهی در کیفیت تصاویر است.

انتظار می رود در کنار افزایش کیفیت تصاویر در آیفون های جدید، حافظه های بیشتری را نیز در اختیار داشته باشند. به جای این که نقطه ابتدایی شروع حافظه های آیفون ۱۶ گیگابایت باشد،نقظه شروع جدید ۳۲ گیگابایت خواهد بود که این خبر را از یک فرد نزدیک به اپل شنیدیم. نقطه شروع جدید خواهد بود ۳۲GB، با توجه به یک فرد با برنامه های آی فون اپل آشنا.

مهم ترین سوالی که باقی می ماند چیست؟

عمر باتری، مهم ترین سوالی است که ذهن کاربران را به خود مشغول کرده است. این نکته چندان مهم نیست که آیفون چه مقدار می خواهد ضخامت خود را در نسخه جدید کاهش دهد؛ چون اکثر افراد آیفون را با محافظ های نه چندان نازک به همان ضخامت سابق و چه بسا ضخیم تر بر می گردانند! آیفون اخیر یعنی آیفون SE، که اگر خواهان یک گوشی کوچک هستید، الان موقع مناسبی برای خرید آن است، حداقل ۲ ساعت بیشتر از آیفون ۶ اس از لحاظ باتری دوام می آورد!

به هر حال، اگر وسوسه خرید آیفون را دارید، شاید به علت این است که گوشی فعلی شما روزهای آخر خود را می گذراند! بر اسا گزارشات، ۴۷ درصد از مردم آمریکا تنها در مواثعی به سراغ خرید گوشی جدید می روند که یا گوشی فعلی شان کاملا غیر قابل استفاده و یا قدیمی شود.یک دیدگاه

محمد رجايي

همون ابتدا رو خوندم مقاله ی چرتی بود .
ایفون هیچوقت محصولات قبلی خودش رو خوار نمیکنه به چند دلیل :
١.ایفول بعدی قیمتش خیلی بیشتر از ایفون فعلی خواهد بود
٢.هنگامی که ایفون بعدی میاد تولید ایفون قبلی از بین می روز
٣.تبلیغات اپل همه از مارک خواهد بود نه از مدل گوشی
۴.یکی از اهداف اپل ارتباط راحت ایفون هاست که باعث میشه تضاد بین ایفون ها ایجاد نشه.

دیدگاه ها:

 1. محمد رجايي گفت:

  همون ابتدا رو خوندم مقاله ی چرتی بود .
  ایفون هیچوقت محصولات قبلی خودش رو خوار نمیکنه به چند دلیل :
  ١.ایفول بعدی قیمتش خیلی بیشتر از ایفون فعلی خواهد بود
  ٢.هنگامی که ایفون بعدی میاد تولید ایفون قبلی از بین می روز
  ٣.تبلیغات اپل همه از مارک خواهد بود نه از مدل گوشی
  ۴.یکی از اهداف اپل ارتباط راحت ایفون هاست که باعث میشه تضاد بین ایفون ها ایجاد نشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *