چطور با استفاده از گوشی تلفن همراه یا تبلت رایانه را از راه دور کنترل کنیم؟

|
۰ دیدگاه

تا به حال پیش آمده که وقتی بیرون از خانه هستید، به هر دلیلی نیاز پیدا کنید تا به رایانه شخصی تان دسترسی داشته باشید؟ ما این احساس را می‌شناسیم و اگر کامپیوترتان در خانه روشن باشد، کنترل کردن آن از راه دور امری ممکن است.

کلیک- راه‌های بسیار زیادی برای این کار وجود دارد ولی ما می‌خواهیم به سراغ یکی از آسان‌ترین و قابل اعتماد ترین روش‌هایی برویم که نیاز به داشتن هیچ برنامه نرم افزاری سنگین غیر ضروری ندارد و روی دستگاه‌های تحت هر دو اندروید و iOS قابل اجرا است. تمام آنچه که به آن احتیاج پیدا خواهید کرد، به جز دستگاه گوشی هماره یا تبلت خود، یک رایانه خانگی است که جستجوگر کروم است روی آن نصب شده باشد و حدود ده دقیقه زمان!

بنابراین، اگر تا کنون گوگل کروم را نصب نکرده‌اید، این کار را انجام دهید و به Chrome Web Store رفته تا نرم افزارChrome Remote Desktop را دانلود کنید. وقتی این نرم افزار به کروم اضافه شد، آن را باز کنید و وارد حساب کاربری گوگل خود شوید و اجازه های لازم را تائید کنید.

در قدم بعدی، نیاز دارید تا اتصالات از راه دور را بر روی رایانه خانگی خود فعال کنید. این کار را می‌توانید با کلیک کردن روی گزینه  ”Get started” در “My Computer” و در بخش راه‌اندازی صفحه نمایش انجام دهید. سپس میزبان Chrome Remote Desktop خود را نصب کنید.

نهایتاً، بعد از این که اتصالات از راه دور فعال شدند، از شما درخواست می‌شود که یک PIN با حداقل تعداد ۶ کاراکتر تعریف و ثبت کنید. مطمئن شوید که این کد PIN را به خاطر می‌سپارید. چرا که برای به دست گرفتن کنترل رایانه‌تان مجبور خواهید بود تا این کد را بر روی گوی تلفن (یا تبلت) خود وارد کنید. این روش تنها با یک بار طی کردن مراحل فوق قابل انجام و اجرا است. اگرچه هر بار از شما خواسته می‌شود که کد PIN را وارد کنید.

با یک بار انجام مراحل فوق، گوشی یا تبلت خود را بردارید. به پلی استور (در اندروید)  یا اپ استور (در iOS) بروید و نرم افزار Chrome Remote Desktop را دانلود کنید. این مراحل در هر دو دستگاه‌های تحت اندروید و یا iOS کاملا مشابه هستند. فقط کافی است تا نرم افزار را باز کنید، به همان حساب کاربری گوگل (Google Account) خود که بر روی رایانه خانگی تان وجود دارد، وارد شوید. کد PIN را وارد کنید. و اکنون باید یک فهرست از نام‌های تمام رایانه‌هایتان مشابه کنید. Chrome Remote Desktop می‌تواند جهت کنترل کردن چندین رایانه با استفاده از تنها یک دستگاه تلفن همراه یا تبلت به کار رود و تمام آنچه به آن نیاز دارید این است که تمام مراحل بالا را برای هر رایانه تکرار کنید.

تبریک! حالا صفحه لمسی دستگاه تلفن همراه شما هم تاچ پد و هم پنجره ای به رایانه شخصی شماست. جهت بزرگ‌نمایی می‌توانید انگشتانتان را روی صفحه به هم نزدیک کنید. از کیبورد گوشی خود به عنوان کیبورد رایانه استفاده کنید. برنامه‌های مورد نیاز را بر روی رایانه باز و بسته کنید. از راه دور رایانه‌تان را خاموش کنید. برای کلیک راست کردن، دو انگشت خود را بر روی صفحه بزنید و حتی یک دستور Ctrl+Alt+Del را با سه بار ضربه زدن به قسمت بالا و سمت راست نمایشگرتان به رایانه ارسال کنید.

فروزان طاهری
اگر بخوام یه نامه از زندگیم بنویسم، خیلی کوتاهش میشه پر ماجرا و عالی و به سرعت رو به بالا، اونقدر که یه وقتا ترس برم میداره! شانس اینو داشتم که از دانشگاه تهران مهندسیم رو بگیرم ولی اگه شما این شانس رو نداشتین بهتون میگم چیز چندانی رو از دست ندادین! می نویسم، تدریس می کنم، برای چندتا وبسایت داخلی و بین المللی تولید محتوا می کنم، ترجمه می کنم و یادم می مونه لبخند بزنم!
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.