اعلام شماره‌هایی که در ماجرای ربات ایرانسل فاش نشدند

|
۰ دیدگاه
به نظر می رسد حواشی اتفاقات درز اطلاعات محرمانه مشترکین ایرانسل تمامی ندارد و به تازگی اطلاعات بیشتری در مورد نشت اطلاعات ایرانسل از طرف وزیر ارتباطات و این اپراتور تایید شد.

به گزارش کلیک به نقل از سخن، مقام‌های رسمی اعلام کردند که این تخلف ریشه در درز اطلاعات مشترکان این اپراتور در حدود ۲ تا ۳ سال پیش داشته که امروز در قالب ربات تلگرامی نمایان شده است.

به گفته وزیر ارتباطات و با تصدیق ایرانسل، این اپراتور اطلاعات خود را در اختیار یک نهاد قرار داده و شخص متخلفی در نهاد، اطلاعات را به فروش رسانده است.

طبق اعلام وزیر با این فرد خاطی برخورد شده و طبق اعلام پلیس فتا شخصی که اقدام به ساخت ربات تلگرامی افشاکننده مشخصات ایرانسل کرده نیز بازداشت شده است.

در این جریان، برخی شماره ها در معرض سو استفاده قرار گرفتند و برخی نیز از ماجرا گریختند.

در این دیتابیس اطلاعات مشترکانی که حدود دو سال و نیم پیش سیم کارت ایرانسل داشته‌اند، از کدهای ۰۹۳۵، ۰۹۳۶، ۰۹۳۸،۰۹۳۷ و ۰۹۳۹ وجود داشته است. مالکانی با این کدهای سیم‌کارت اگر کمتر از دو سال و نیم پیش سیم کارت خود را تهیه کرده‌اند جز مشترکانی که احتمالا مشخصات شان درز شده نیستند.

سایر کد شماره‌های ایرانسل شامل ۰۹۳۰، ۰۹۳۳، ۰۹۰۱، ۰۹۰۲ و ۰۹۰۳  در  دیتابیس افشا شده وجود ندارند، زیرا پس از زمان درز اطلاعات واگذار شده‌ اند.

 

 

0 پسندیده شده
صدف عباسی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.