افت شدید قیمت موبایل پس از اجرای طرح رجیستری

|
۴ دیدگاه

طرح رجیستری موبایل، از جمله طرح های مهم و اساسی است که پس از طی یک دوره ناموفق، در انتظار از سرگیری مجدد مانده است.

به گزارش کلیک، عباس نخعی، مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد: طرح رجیستری موبایل تا اول مرداد اجرایی خواهد شد. پس از اجرای این طرح، موبایل قاچاقی که قیمت امروز آن ۲ میلیون تومان است، نهایتاً به قیمت ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش خواهد شد.
نخعی توضیح داد: به دنبال برنامه ریزی‌ های انجام شده برای اجرایی کردن طرح رجیستری موبایل، دولت در خرداد ماه، اقدام به ارائه یک فرصت دو ماهه برای اجرایی کردن این طرح کرد و قرار است تا اول مرداد ماه، این طرح در سراسر کشور به اجرا درآید.
وی گفت: در حال حاضر جلساتی به منظور هماهنگی‌ های نهایی و تنظیم پروتکل‌ های اجرایی این طرح در وزارت ارتباطات در حال برگزاری است و کمیته ویژه ‌ای متشکل از نمایندگان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت ارتباطات و وزارت صنعت، معدن و تجارت، در جلساتی فشرده که ۳ بار در هفته برگزار می ‌شود، فرآیند نهایی عملیاتی کردن این طرح را برنامه ‌ریزی می‌کنند.
او با اعلام این خبر که در حال حاضر اطلاعات تمامی گوشی ‌های موبایل وارداتی در سامانه‌ های گمرک در حال ثبت است و بانک اطلاعاتی مربوطه نیز تکمیل شده است، افزود: همچنین سامانه دیگری که برای این طرح نیاز بود نیز طراحی شده و در حال بهره‌ برداری از آن هستیم و اجرایی شدن این طرح، قطعاً تا اول مرداد ماه انجام خواهد شد.

مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: در صورت اجرای این طرح، تنها گوشی‌ های تلفن‌ همراهی که از مبادی رسمی گمرکات وارد کشور شده، قادر به ارائه خدمات ارتباطی خواهند بود و سایر موبایل‌ هایی که از مبادی غیر از گمرکات وارد کشور می ‌شوند به دلیل آنکه هیچ گونه خدمات مخابراتی بر روی آن ‌ها امکان‌ پذیر نیست، کاملاً بی ارزش خواهند بود؛ به عنوان مثال پس از اجرای این طرح، موبایل قاچاقی که قیمت امروز آن ۲ میلیون تومان است، نهایتاً به قیمت ۲۰۰ هزار تومان آن هم به دلیل قطعات سخت‌افزاری آن، ارزش خواهد داشت.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

۴ دیدگاه

توسط: محمد علی عباسی

دوستان کسی اطلاعی داره ک گوشی هایی ک ب صورت سفارشی از چین خریداری میشه و توسط اداره پست تحویل میگیریم رجیستری میشوند یا خیر؟
اگه رجیستری نشوند ک همه از کار می افتند ک.

توسط: Iranian

اینجوری که گوشی گرون میشه. البته گوشی اصل دیگه.

توسط: عليرضا

یهویی کی خواب دیده باز ؟ در تجارت جهانی دارند از گرفتن گمرک فاصله میگیرند تو ایران میخوان طرح منسوخ شده ی ۱۰ سال پیش را دوباره اجرا کنند . حداقل ۲ سال قبلش اعلام کنید من جای دوبی تو ایران گوشی میخریدم در ضمن اقایان هوشمند گردش گری که از خارج میاد ایران هم موبایلش از کار میافته اینطوری میوایید جذب توریست کنید ، من تا به امروز به دولت روحانی امیدوار بودم اما دیگه جای دفاعی نمونده

    توسط: امیر هلالی

    سلام دوست عزیز گردشگر که میاد یا از سیم کارت خودش استفاده میکنه و هزینه رومینگ پرداخت میکنه یا موقع ورود سیم کارت خریداری میکنه و برای مدت مشخصی که اینجا هستن گوشی رجیستر میشه در آمریکا و کانادا این طور هست حتی اگر گوشی ساخت این کشور داشته باشید

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.