قابلیت‌های شبکه‌های اجتماعی

قابلیت جدید اینستاگرام کامنت‌های رکیک را مسدود می کند

|
۳ دیدگاه

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی است که کاربران از آن برای به اشتراک گذاری عکس‌ها و ویدیوهای خود با دوستان استفاده می‌کنند. در ابتدای کار امکاناتی که این شبکه اجتماعی در اختیار کاربران قرار می‌داد بسیار محدود بود اما روزبه‌روز بر قابلیت‌ها و توانایی‌های این شبکه اجتماعی افزوده شد.

به گزارش کلیلک، در بیشتر رسانه‌های اجتماعی امکان قرار دادن نظرات و کامنت‌ها از سوی کاربران آن وجود دارد . در این میان احتمال ارسال نظرات و کامنت‌هاییکه حاوی الفاظ رکیک، نامربوط و یا ناسزا هستند، از سمت کاربران زیاد است.  خوانده شدن این کامنت‌ها از طرف دوستان کاربر و یا سایرین، اغلب باعث شرم و خجالت کاربر می‌شود.

شبکه اجتماعی معروف اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنا نیست اما اخیراً این شبکه اجتماعی به دنبال پاک‌سازی کامنت‌های کاربران از الفاظ و کلمات رکیک و ناسزا است و سعی داشته است قدم مؤثر و بزرگی در این راه بردارد.

این شرکت اظهار داشته است که قابلیت پاک‌سازی کامنت‌ها و نظرات از کلمات ناسزا و رکیک قبلاً وجود داشته است.

استفاده از ابزار پاک‌سازی کامنت به این شرکت اجازه می‌دهد تا کامنت‌های ارسالی از طرف کاربران که حاوی الفاظ زشت و زننده هستند را به گونه‌ای پاک‌سازی کند که برای سایر کاربران قابل‌خواندن شود. برای مثال وقتی کاربری کامنت یا نظری ارسال می‌کند که حاوی کلمات نامناسبی باشد، با پیغام مسدود شدن کامنت مواجه می‌شود و به این ترتیب این کامنت برای سایرین قابل‌خواندن و مشاهده نخواهد بود.

اینستاگرام در دفاعیه خود برای استفاده از این ابزار اظهار داشته است که یکی از مزایای آن برخورد و تعامل صحیحی کاربران با یکدیگر در اینترنت است و این‌گونه می‌توان وانمود کرد که همه کاربران باهم در تعاملی سرشار از صلح و دوستی هستند.

gallery-1467907753-instagram-block-min

کاربران می‌توانند این قابلیت را از طریق باز کردن صفحه تنظیمات، انتخاب گزینه Option و سپس انتخاب گزینه Comment Moderation و فعال کردن دکمه Comment Moderation در صفحه بازشده فعال کنند.

سمیه شماعی زاده
لیسانس کامپیوتر گرایش نرم افزار و لیسانس زبان انگلیسی و ارشد زبانشناسی رایانشی یا مهندسی پردازش زبان طبیعی هستم. عاشق دنیای کامپیوتر و یادگیری زبانهای جدید هستم.
از این نویسنده

۳ دیدگاه

توسط: ندا

سلام ، ممنونم از شما،
اما این گزینه commnt moderation برای من توی صفحه تنظیمات نیست!؟ با اینکه ابدیت کردم ولی نیست، میشه لطف کنین توضیح بدین برای کاربران خاصی با مقدار فالور خاصی تنظیم شده !؟

  توسط: محمدرضا مرتضایی

  آپدیت کردین ؟

   توسط: ندا

   بله اخرین ورژن رو اپدیت کردم

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
 • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
 • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.