جلوگیری از جعل هویت در فیسبوک با ابتکاری جالب

فیسبوک در تلاش برای جلوگیری از آزار و اذیت و سوء استفاده کاربران، ابزار جدیدی معرفی کرده که می تواند اکانت ها را شناسایی کند و به شما هشدار دهد که شخصی در حال تظاهر به داشتن هویت شما کرده است.

به گزارش کلیک، در آینده اگر کسی هویت شما را دزدی کند و با استفاده از عکس پروفایل و نام شما اقدام به ایجاد حساب کاربری نماید، این شبکه اجتماعی به شما هشدار می دهد که شخصی در حال جعل هویت شماست.

فرآیند هشدار کاربران در مورد اکانت های جعلی به صورت اتوماتیک انجام می شود، اما پروفایل های نشانه گذاری شده باید توسط خود اشخاص مورد بررسی قرار گیرند. تست این ویژگی جدید در ماه نوامبر سال گذشته آغاز شد و در حال حاضر در سراسر جهان در حال استفاده است.

فیس بوک دارای سیاستی دیرین در برابر جعل هویت و این شکل از آزار و اذیت که می تواند برای زنان در برخی کشورهای خاص مشکل ساز باشد، است.

آنتیگونه دیویس رئیس امنیت جهانی فیسبوک گفت: “ما انتقادها و پیشنهادات زیادی در این مورد دریافت کردیم که بیشتر آن در مورد جعل هویت زنان بود. این اتفاق واقعا برای برخی از زنان در مناطق خاصی از جهان که در آن جعل هویت ممکن است پیامدهای فرهنگی و اجتماعی خاصی داشته باشد، نگران کننده بود.”

در نتیجه، این غول بزرگ شبکه های اجتماعی، تصمیم به راه اندازی این سیستم جدید گرفت که تا آن جا که می تواند از این گونه اتفاقات و سوء استفاده ها جلوگیری کند. فیسبوک از این تکنولوژی به عنوان “شکارگاهی برای هکرها” یاد می کند که مانعی برای هکرها از سرقت هویت افراد است.

اگر متوجه شدید که کسی در فیسبوک هویت شما را حعل کرده است و به شما هشدار داده نشده، می توانید به صورت دستی آن اکانت را گزارش کنید و اقدام به مسدود کردن آن نمایید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *