راه اندازی اولین سامانه سینما آنلاین کشور

سینما یکی از مهم ترین ابزارهای فرهنگی است که علاقمندان زیادی دارد، اما متاسفانه همه علاقمندان به سینما به آن دسترسی ندارند.

به گزارش کلیک، در تازه ترین اقدام، اولین سامانه سینما آنلاین کشور با هدف استفاده از تمامی توان و پتانسیل فناوری اطلاعات به منظور بهره ‌بردن از ظرفیت فرهنگی سینما و ساختن سینمای همگانی به همت اپراتور IPTV کشور راه ‌اندازی شد.

حسن نجفی، مدیر پروژه سینما آنلاین، در این خصوص گفت: شور و شعف دیدن فیلم های سینمایی روی پرده سینما، از تفریحات بسیار ارزشمند جامعه است که متاسفانه برخی از هموطنان ما مثل روستانشینان، بیماران، ایرانیان خارج از کشور و یا افرادی که به دلیل برخی مشاغل امکان رفتن به سینما را ندارند از آن محروم هستند. لذا یکی از اهداف اصلی در این پروژه این است که بتوانیم خدمات و محصولات فرهنگی را با استفاده از فضای مجازی، در تمام نقاط کشور به صورت عادلانه ارایه دهیم.

نجفی توضیح داد: کلیه فیلم ‌ها در سینما آنلاین از فناوری هوشمند تطابق با سرعت اینترنت بهره می‌ برند و همه کاربران با سرعت‌ های مختلف می توانند از امکانات سامانه و با استفاده از گوشی، تبلت، لپ‌ تاپ و یا تلویزیون برای دیدن فیلم‌ های در حال اکران، ضمن انتخاب سانس اکران و با خرید بلیط الکترونیک استفاده نمایند.

وی با اعلا این که این سامانه به همت آسمان، اپراتور IPTV کشور راه‌ اندازی شده است، افزود: در این سامانه تمامی محصولات، به همراه توضیحاتی درباره‌ داستان و عوامل و برخی اطلاعات حاشیه‌ ای ارائه خواهند شد و بینندگان قادر خواهند بود علاوه بر تماشای فیلم ‌های در حال اکران سینمای ایران، دیدگاه خود درباره‌ هر فیلم را برای کاربران سینما آنلاین به نمایش بگذارید.
مدیر پروژه سینما آنلاین تاکید کرد: سینما آنلاین راهکاری برای مشاهده فیلم‌ های در حال اکران سینما برای علاقمندان داخلی و خارجی است که دسترسی به سینمای ایران ندارند و این نوید را می دهد که فضای جدید و ناشناخته ‌ای را در جهت پیشبرد اهداف تهیه‌کنندگان، علاقمندان سینما را در فضای مجازی روشن کند و بتواند کارکردهای متفاوت سینما را هرچه بهتر به مردم عزیز ایران و حتی تمام جهانیان عرضه کند.
نجفی اعلام کرد: بنابر مذاکرات و تفاهم ‌های صورت گرفته با تهیه کنندگان، تمامی حقوق مرتبط با نشر آثار رعایت شده و علاقمندان با خیالی آسوده می ‌توانند به تماشای محتوای موجود بپردازند.
گفته شده که سینما آنلاین هفته آینده، نسبت به نمایش یکی از فیلم‌ های مطرح سینمای ایران همزمان با اکران، اقدام خواهد کرد.۲ دیدگاه

احمد

سلام چرا مطالب جدید سایت بدون فیلتر شکن نمایش داده نمیشه و آخرین خبر مربوط به شارژر ال جی مونده

  محمدرضا مرتضایی

  سلام . فک میکنم باید کش سیستم خودتون رو خالی کنین تا مشکل حل بشه

دیدگاه ها:

 1. احمد گفت:

  سلام چرا مطالب جدید سایت بدون فیلتر شکن نمایش داده نمیشه و آخرین خبر مربوط به شارژر ال جی مونده

  1. محمدرضا مرتضایی گفت:

   سلام . فک میکنم باید کش سیستم خودتون رو خالی کنین تا مشکل حل بشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *