درس بازی سازی به دروس دانشگاهی اضافه می شود

|
۱ دیدگاه

اهمیت دنیای تکنولوژی و صنعت بازی سازی بر هیچکس پوشیده نیست. در تازه ترین خبرها هم به نظر می رسد مسئولان تصمیم گرفته اند تا درس بازی‌ سازی از مهرماه امسال با حمایت بنیاد ملی بازی ‌های رایانه‌ای به دروس دانشجویان گروه مهندسی کامپیوتر اضافه شود.

به گزارش کلیک، این اقدام برای اولین بار و از مهرماه سال جاری، در دانشگاه فردوسی مشهد اجرا خواهد شد. حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌ های رایانه ‌ای، در بازدید از انجمن بازی‌ های رایانه‌ ای دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشگاه فردوسی می ‌تواند علاوه بر استفاده از ظرفیت ‌های پنهان بازی ‌سازان در استان خراسان رضوی، زمینه توسعه علمی برای توسعه این هنر – صنعت را فراهم سازد.

کریمی قدوسی اعلام کرد: بنیاد ملی بازی ‌های رایانه‌ ای از گسترده ‌تر شدن فعالیت ‌های این دانشگاه در زمینه بازی‌ های رایانه ‌ای حمایت جدی خواهد کرد.

در این جلسه، برگزاری یک گیم جم در اوایل مهرماه توسط دانشگاه فردوسی و با حمایت بنیاد ملی بازی ‌های رایانه ‌ای به تصویب رسید.

دکتر سعید ابریشمی، مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی نیز بیان کرد: استادان توانمندی مانند دکتر پوررضا و نیز دانشجویان علاقه ‌مندی که انجمن بازی ‌های رایانه‌ ای را تأسیس کردند در این دانشگاه هستند که این ظرفیت با حمایت بنیاد ملی بازی‌ های رایانه ‌ای می‌ تواند گسترش یابد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: محمود شکرانه

این برادر همون ام پی تی معروف هست !؟ کریمی قدوسی اینجا ! کریمی قدوسی آنجا ! کریمی قدوسی همه جا !
ایران همش واس ماس !

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.