باتری گرافنی در ۱۵دقیقه شارژ می‌شود

تصور کنید روزی برسد که باتری لپ تاپ یا گوشی شما و یا هر وسیله دیگری که از باتری استفاده می‌کند، ظرف مدت ۱۵ دقیقه شارژ شود. این مدت زمان حداقل یک ساعت سریع‌تر از سریع‌ترین فناوری‌های شارژ سریع است که می‌توانند امروزه مورد استفاده قرار گیرند.

به گزارش کلیک، کاربران به میزان زیادی از چنین فناوری‌هایی استقبال کرده‌اند. به تازگی نخستین باتری گرافنی جهان رونمایی شده است و سازندگان آن مدعی هستند که این باتری دقیقا در همین مدت زمان می‌تواند کاملا شارژ شود.

این باتری توسط شرکت چینی Dongxu که در زمینه صنایع الکترونیک نوری فعالیت می‌کند، تحت عنوان G-King رونمایی شده است. ظرفیت این باتری ۴۸۰۰ میلی آمپر است که به میزان قابل توجهی بیشتر از ظرفیت باتری‌های مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند است و بیشتر برای استفاده در تبلت‌های کوچک و همچنین لپ تاپ‌های کوچک مانند لپ تاپ ۱۱ اینچی MacBook Air، مناسب است. شرکت سازنده مدعی است این باتری در مدت ۱۳ تا ۱۵ دقیقه کاملا شارژ می‌شود. همچنین شرکت سازنده مدعی است که سلول‌های تشکیل دهنده این باتری بسیار قوی هستند و این باتری می‌تواند ۳۵۰۰ بار شارژ شود که این میزان هفت برابر باتری‌های لیتیومی مرسوم است.

۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱

وجود تمام این ویژگی‌های فوق العاده به خاطر استفاده از گرافن در این باتری است. این ماده شگفت انگیز این توانایی بالقوه را دارد که فناوری باتری سازی را متحول کند. گرافن نه تنها می‌تواند کارایی‌ باتری‌های مورد استفاده در تبلت‌ها را افزایش دهد، بلکه می‌تواند ساخت نمایشگرهای منعطف را نیز ممکن سازد و همچنین می‌تواند در تقویت کارایی حسگر ضربان قلب و اثر انگشت، نیز نقش مهمی داشته باشد. گرافن می‌تواند کارایی باتری‌های مورد استفاده در تمام صنایع، مخصوصا صنایع خودروهای برقی را نیز تقویت کند.

G-King در نمایشگاهی که در اوایل تیر در پکن برگزار شد، برای اولین بار در معرض نمایش قرار گرفت. به نظر می‌رسد که این باتری در اثبات عملکرد خوب خود موفق بوده است؛ اما نباید انتظار داشت این گونه از باتری‌ها به زودی در وسایلی همچون گوشی‌های هوشمند به کار گرفته شوند. شرکت سازنده در مورد تاریخ تولید انبوه این باتری و یا تاریخ تولید دستگاه‌هایی که این باتری در آن‌ها به کار رفته است، هیچ حرفی نزده است؛ اما بعید به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک به تولید انبوه برسد. اما حقیقت این است که این باتری به مرحله‌ای رسیده است که می‌تواند توسعه پیدا کند و رونمایی رسمی از آن می‌تواند آغاز گامی برای نزدیک‌تر شدن این باتری به مرحله استفاده گسترده از آن در وسایل روزمره باشد.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *