ایران در جایگاه ۹۶ رتبه بندی بین المللی IT

|
۰ دیدگاه

وزیر ارتباطات از کاهش رتبه ۱۸ پله ای ایران در رتبه بندی بین المللی IT گفت. بر این اساس ایران، الان در رتبه ۹۶ رده بندی بین المللی IT قرار دارد.

به گزارش کلیک، سعید باستانی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اعضای کمیسیون در هریک از محورهای مطرح شده از سوی واعظی، مطالب، انتظارات و دغدغه‌ های‌ شان را بیان کردند از جمله این که اعضای کمیسیون معتقدند که رتبه ۹۶ ایران رتبه خوبی نیست و باید بیش از این بهبود یابد. قرار شد در جلسات بعدی در خصوص روش ارتقای جایگاه ایران در نظام رتبه ‌بندی IT‌صحبت شود.

نماینده مردم تربت حیدریه افزود: نظر اعضای کمیسیون این بود که دلایل تحقق ‌نیافتن اهداف برنامه پنجم توسعه در حوزه IT مشخص شود و بر روی این دلایل در قالب برنامه ششم توسعه مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

باستانی اعلام کرد: ماهواره ‌ها و کاوشگرها و شرکت‌ مخابرات و تعهدات این شرکت در حوزه تلفن همراه و ثابت شهری و روستایی و توسعه آن ‌ها از دیگر محورهای مورد بحث بین اعضای کمیسیون صنایع و معادن و وزیر ارتباطات است. به دلیل حجم و تعدد مطالب قرار شد مباحث در جلسات بعدی نیز ادامه یابد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.