ایران در مسابقات Brain Bee خوش درخشید

|
۰ دیدگاه

مسابقات World Competition of Brain Bee 2016 هر ساله در زمینه علوم اعصاب، و در پنج حیطه نوروآناتومی، نوروهستولوژی، تشخیص بالینی، آزمون کتبی و مرحله شفاهی ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه برگزار می‌شود.

به گزارش کلیک، مسابقات Brain Bee هر سال با هدف آشنایی دانش آموزان مقطع دبیرستان با علوم اعصاب در سطح جهان برگزار می ‌شود به این نحو که در این مسابقه که نمایندگان ۳۰ کشور در آن حضور دارند در نهایت یک نفر به عنوان برگزیده انتخاب می ‌شود.
امسال ایران برای دومین سال متوالی با همکاری کمیته دانش آموزی انجمن علوم اعصاب ایران و ستاد علوم و فناوری ‌های شناختی، توانست نماینده‌ خود را برای شرکت در این مسابقات اعزام کند. گزینش فرد انتخابی طی ۲ مرحله آزمون به زبان‌ های فارسی و انگلیسی در کشور برگزار شد و شایان باقری، دانش‌ آموز سال اول متوسطه با کسب مقام اول در هر دو مرحله برای شرکت در مسابقات به عنوان نماینده ایران در سال ۲۰۱۶ به کشور دانمارک اعزام شد.
شایان باقری، دانش‌ آموز دوره اول متوسطه دبیرستان میرزاکوچک خان رشت که به عنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی دانش آموزی علوم اعصاب Brain Bee شرکت کرده بود مقام چهارم این دوره را کسب کرد.
این مسابقه دهم تا چهاردهم تیرماه با حضور نمایندگان ۲۶ کشور برگزار شد و نماینده ایران بالاتر از کشورهای امریکا، انگلیس و ژاپن به مقام چهارم رسید.

1 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.