تصمیمات جدید هیات دولت برای رایتل

|
۰ دیدگاه

رایتل یا اپراتور سوم تلفن همراه کشور، در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد. هدف تاسیس این شرکت فعالیت در حوزه فن آوری نوین اطلاعات و ارتباطات بود.

به گزارش کلیک، پس از مدتی رایتل فعالیت های دیگری مانند فن آوری کارت های هوشمند، پورتال های سازمانی، خدمات انتقال داده ها را نیز ارائه داد. و سپس در سال ۱۳۸۹ موفق به اخذ پروانه اپراتورسوم تلفن همراه کشور با انحصار دوساله جهت ارائه خدمات نسل سوم موبایل علاوه بر خدمات نسل دوم شد.

به تازگی و در جدیدترین تصمیم هیئت دولت، مقرر شده بنا به پیشنهاد وزارت ارتباطات، پروانه فعالیت شرکت خدمات ارتباطی رایتل اصلاح شده و از این پس، در پروانه آن به جای عبارت ۱۵ سال از تاریخ لازم الاجرا شدن، به عبارت “۲۰ سال از تاریخ صدور پروانه” اصلاح شود.
سهامدار و اسپانسر اصلی رایتل، شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) است که مسئولیت مدیریت سرمایه نزدیک به ۳۰ میلیون بیمه گذار سازمان تأمین اجتماعی را برعهده دارد.
یکی از موضوعات مهم درباره رایتل آن است که تغییرات در نحوه فعالیت آن، به تصویب هیئت دولت می رسد و چندی پیش نیز، کابینه یازدهم میزان جریمه تخلفات رایتل را تعیین کرد.

همچنین مقرر شده در پروانه این شرکت، عبارت “برای ۲ دوره ۵ ساله” به عبارت “برای یک دوره ۵ ساله” اصلاح شود. در عین حال، هیئت دولت پرداخت حق السهم تصمین شده در پروانه رایتل را برای سال ششم قرارداد به بعد، به شرح مندرج در مصوبه روزهای گذشته خود اصلاح کرده است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.