چطور تنظیمات منطقه ای را در Mac OSX تغییر دهیم؟

در این مطلب قصد داریم نحوه ایجاد تغییرات در تنظیمات زبان و منطقه سیستم عامل مک را توضیح دهیم.

کلیک – در صورتی که می‌خواهید زبان سیستم عامل مک را تغییر دهید و یا در منطقه‌ای متفاوت از منطقه تعیین شده زندگی می‌کنید، می‌توانید این تغییرات را در این سیستم عامل انجام دهید. وقتی که این تغییرات را اعمال کردید، زبان سیستم عامل، واحد پول، قالب تاریخ و موارد دیگر مطابق با تنظیمات انجام شده توسط شما، نمایش داده می‌شوند.

تنظیمات ناحیه و زبان سیستم عامل Mac OS X در برخی از موارد واقعاً مفید است. حتی اگر قصد نداشته باشید زبان سیستم عامل را تغییر دهید، در مورد منطقه می‌توانید کارهای جالبی انجام دهید. اگر می‌خواهید با نحوه انجام تنظیمات منطقه و زبان در سیستم عامل Mac OS X آشنا شوید، این مطلب را دنبال کنید.

ابتدا بخش “Language & Region” را در System Preference باز کنید.

۱

همانطور که گفته شد کاربر با تغییر تنظیمات Language & Region می‌تواند زبان منوها، مکالمات و همچنین قالب تاریخ، زمان و واحد پول را تغییر دهد.

۲

اگر می‌خواهید زبان دیگری را به سیستم عامل اضافه کنید، می‌توانید با کلیک کردن روی علامت “+” در  پایین کادر Preferred languages زبان مورد نظر خود را انتخاب و اضافه کنید.

۳

۴

وقتی که زبان دوم را انتخاب کردید، سریعا پیغامی ظاهر می‌شود که می‌توانید از طریق آن زبان اصلی یا زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۵

در صورتی که هنگام درخواست سیستم عامل، زبان مورد نظر خود را انتخاب نکردید، خودتان می‌توانید ترتیب زبان‌ها را مشخص کنید.

۶

هنگامی که زبان مورد نظر خود را انتخاب کردید، کامپیوتر خود را ریست کنید و وقتی که سیستم مجددا راه‌ اندازی شد، همه موارد به زبان انتخاب شده نمایش داده خواهند شد.

۷

گام بعدی تغییر منطقه است. برای مثال اگر کشور یونان را انتخاب کنید، منطقه زمانی و واحد پول به صورت خودکار مطابق با این کشور نمایش داده خواهند شد. در صورت تمایل می‌توانید از قالب زمانی ۲۴ ساعته نیز استفاده کنید.

۸

در مرحله بعدی وارد تنظیمات پیشرفته شوید که از طریق گزینه “Advanced” که در گوشه سمت راست پایین بخش Language & Region preference قرار دارد، می‌توانید به این تنظیمات دسترسی پیدا کنید. قسمت تنظیمات پیشرفته این امکان را به کاربر می‌دهد بدون اینکه تمام موارد را بر اساس ناحیه جدید تغییر دهد، تنها موارد مرتبط با ناحیه مورد نظر را تغییر دهد.

۱۰

برای مثال کاربر نمی‌خواهد منطقه را تغییر دهد اما می‌خواهد تاریخ به جای روز/ماه/سال به صورت ماه/روز/سال نمایش داده شود.

۱۱

برای انجام این کار کافی است به بخش مرتبط رفته و روز را جلوی ماه بکشید و جای ماه و روز را تغییر دهید. پس از انجام این کار برای تأیید آن روی گزینه OK که در گوشه سمت چپ پایین صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

۱۲

شما همچنین می‌توانید با کلیک روی فلش‌هایی که در کنار اعداد ماه و روز قرار دارند، نیز آن‌ها را تغییر دهید.

۱۳

حتی می‌توان تنظیمات را به صورتی تغییر داد که به جای نمایش کامل نام ماه‌ها، نام مخفف آن‌ها نمایش داده شود. برای انجام این کار می‌توانید روی فلش کنار ماه کلیک کنید و سپس یکی از قالب‌های نمایش داده شده را انتخاب کنید. پس از انجام تغییرات برای تأیید آن‌ها روی گزینه OK کلیک کنید.

۱۴

در صورتی که می‌خواهید تمام تنظیمات را به حالت اول بازگردانید، می‌توانید با انتخاب گزینه “Restore Defaults” در گوشه سمت چپ صفحه، همه تنظیمات را به حالت پیش‌فرض باز گردانید.

در صورتی که تمایل داشتید در دفعات بعدی واحد پول و یا قالب تاریخی سیستم عامل را تغییر دهید، به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *